Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6796

CAD tip CAD tip # 3464:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak přenést licenci programu Autodesk na jiný počítač?

A - odpověď Lokální licenci CAD produktu Autodesk chráněnou softwarovým klíčem C-Dilla/SafeCast můžete přenést na jiný počítač (jiné PC) pomocí aplikace "Pomůcka pro přenos licencí" (Portable License Utility, License Transfer Utility, PLU, PMan, LTU, OLT - viz menu Start), prostřednictvím přenosového souboru nebo kódu. Tento postup využijte při přenosu software na nový počítač, přeinstalování PC, výměně motherboardu nebo jiných plánovaných změnách. Podrobný postup přenosu je popsán v nápovědě tohoto pomocného programu. Najdete jej ve složce dané CAD aplikace, resp. v nabídce Start.

Základní postup:
Ještě předtím, než PLU použijete, musíte mít daný CAD produkt nainstalovaný na obou počítačích, zdrojovém i cílovém. Na cílovém počítači spustíte PLU, kde získáte identifikační kód počítače (zobrazen ve spodní levé části dialogového okna). Identifikační kód počítače je jedinečný kód vázaný na HW počítače. Na zdrojovém počítači si na záložce Počítače přidáte do seznamu nový počítač, kde zadáte získané identifikační číslo cílového počítače. Po přidání cílového počítače do seznamu již můžete na záložce Licence provést export licence. Když exportujete licenci na cílový počítač poprvé, PLU vytvoří přenosový soubor, který musí být importovaný do cílového počítače. Při následných exportech lze již použít přenosový kód. Po exportování licence je ještě možné na zdrojovém PC spustit produkt po dobu určitě ochranné lhůty.
Nepřenášejte licenci na počítač, kde již běží jiná licence téhož produktu.

V případě nečekané havárie počítače, výměny disku nebo jiného HW a také v případě ztráty licence (porušení licenčního souboru, např. antivirem) požádejte standardně o nový aktivační kód.

Od verzí řady 2010 je přenos lokálních licencí prováděn jednodušším způsobem - online, přes internet (Online License Transfer Utility, OLTU), jako součást subscription.

Snazší metodou je použití síťových plovoucích licencí (NLM) nebo ještě lépe pojmenovaných licencí, kde není potřeba nic stěhovat. Otázky licencí Autodesk najdete na stránce Autodesk licence.

Pozn: LTU/OLTU již není podporována - subscription licence lze sdílet automaticky

ACADLTInventorMDTADTMap
100% *  CAD 
10.12.2003    20265×   FAQ  
antivir autocad export licence součást
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist