Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5109

CAD tip CAD tip # 4009:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Stručný popis ovládání a možností DWF Vieweru.

A - odpověď Chcete někomu poskytnout vaše CAD data prostřednictvím formátu DWF, nebo jste naopak dostali .DWF soubor a nevíte co s ním? V tomto tipu se dozvíte, jak ovládat bezplatný prohlížeč Autodesk DWF Viewer.

  • DWF soubor je vytvořen publikováním dokumentu do formátu .DWF (vnitřní funkcí CAD aplikací nebo tiskem na pseudotiskárnu DWF Writer).
  • K prohlížení a tisku .DWF souboru vám stačí bezplatná aplikace Autodesk DWF Viewer. Ke stažení viz Download, popř. www.cadstudio.cz/dwf (vč. autoinstalace).
DWF Viewer podporuje vícelistové DWF (celý projekt v jednom souboru), rastrová i CAD data ve 2D i 3D formátu.

Prostředí DWF Viewer, 'Composite_Model.DWF'
Prostředí DWF Viewer, soubor 'Composite_Model.DWF'

Kolečko myši nebo nástroj Zoom (nebo klávesy +/-) slouží k rychlé změně záběru pohledu. Předdefinované pohledy ale mohou být připraveny už autorem - viz panel Bookmarks (změnu pohledu provádí DWF Viewer hladkým najetím na nový záběr).

Nástroj Orbit (Ctrl+L, nebo stisknuté prostřední tlačítko/kolečko myši a otáčení levým tlačítkem) slouží k manipulaci s 3D objekty. Pomocí klávesy Shift nebo Ctrl omezíte otáčení na vodorovnou nebo svislou rovinu (zachovat osu Z). I při orbitu můžete zoomovat kolečkem myši.
Pokud DWF soubor obsahuje publikovaná data hladin, lze hladiny individuálně vypínat a zapínat (viz klávesa L).

Pokud DWF soubor obsahuje publikovaná data jednotlivých objektů, můžete je zobrazit po výběru daného objektu nástrojem Select (šipka, klávesa A). Vlastnosti vybraného objektu (je zvýrazněn zlatě) se zobrazí v panelu Properties.

Publikovaná struktura objektu (z Inventoru, Architectural Desktopu, Revitu) je zobrazena formou stromu v panelu Navigation. Libovolný prvek struktury můžete dočasně zneviditelnit, zprůhlednit nebo izolovat (klepněte pravým tlačítkem).

DWF Viewer neumožňuje modifikovat DWF soubor. Pro elektronické připomínkování DWF souborů použijte podobnou aplikaci - Autodesk DWF Composer (nyní "Autodesk Design Review").

Ukázky DWF a další informace o práci s DWF najdete na stránce www.cadstudio.cz/dwf.

DWFVoloACADLTADT2005Inventor9Revit
100% *  CAD 
8.9.2004    11908×   FAQ  
formát hladina inventor prohlížeč publikování tisk
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist