Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 11209

CAD tip CAD tip # 4077:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rubikova kostka pro Inventor.

A - odpověď Na stránce www.cadstudio.cz/download si můžete stáhnout kompletní sestavu 3D modelu populárního hlavolamu Rubikova kostka vytvořenou v Autodesk Inventoru 9. Model Rubikovy kostky obsahuje všechny potřebné vazby a lze tak s ním manipulovat jako s reálným hlavolamem.

Před manipulacemi nezapomeňte aktivovat Řešič dotyku (viz Nástroje). Poté můžete otáčet jednotlivými 'patry' kostky buď pomocí vazeb označených "Drive_me" (použijte funkci Řídit vazbu na pravém tlačítku myši, ponechte menší krok řízení vazby), anebo volně, tak že vypnete výše uvedenou vazbu (funkcí Vypnout na pravém tlačítku myši) a patra kostky budete otáčet myší (podobně jako u reálné kostky je potřeba vždy přesně dokončit otáčku v kroku 90°, jinak se vám kostka rozpadne).

Manipulací s takovýmto modelem asi těžko překonáte rekord v ručním skládání Kostky, který je aktuálně 16.5 sec., ale např. použití VBA maker Inventoru otvírá možnosti pro strojové řešení tohoto hlavolamu, který může nabývat celkem 43,252,003,274,489,856,000 konfigurací...

autor modelu: Sonja Ahrens

Inventor9
100% *  CAD 
19.10.2004    6701×  
inventor konfigurace model sestava vazba
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 9 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist