Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5184

CAD tip CAD tip # 5001:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak se zobrazí DWG chráněné pomocí aplikace CADVault?

A - odpověď Příklad výkresu z AutoCADu 2006 s nadstavbovou aplikací CADVault představuje ukázkový soubor Xanadu-CADVault.dwg - viz též jeho DWF verze a obrázek úplného obsahu:

Ukázkový DWG

Výkres obsahuje tři symboly (loga) - jeden nechráněný symbol loga a další dvě různě chráněné verze loga - v trezorech (vaultech) "Hladina" (představuje obsah hladiny "TAJNAHLADINA") a "Profese" s různými stupni oprávnění a ochrany.

Pokud načtete tento DWG soubor do AutoCADu (či jiné DWG-komaptibilní aplikace) bez instalovaného modulu CADVault, zobrazí se vám pravděpodobně (v závislosti na vašem nastavení PROXYNOTICE) upozornění, že soubor obsahuje proxy objekty chybějící aplikace "CADVault Runtime", a výkres se zobrazí bez chráněných částí (ty mohou být nahrazeny logem, názvem trezoru nebo zcela potlačeny):

Blokování chráněného obsahu

Bezplatnou prohlížecí verzi CADVault (runtime) si můžete stáhnout z webu výrobce (www.cadlock.com) nebo z www.cadstudio.cz/download (cca 0.7MB).

Po instalaci runtime modulu (object enabler) a opětném spuštění AutoCADu se při otevření ukázkového výkresu objeví dialog aplikace upozorňující na jeho chráněný obsah:

Průvodce chráněným obsahem

Po stisku tlačítka Next jsou nabídnuty tzv. role (přístupová oprávnění), které autor výkresu předdefinoval v DWG:

Volba role pro přístup k obsahu DWG

Většina takovýchto rolí bude vyžadovat vaši autorizaci (např. heslo). Ukázkový výkres obsahuje autorem předdefinované role "Nahlížeč" (bez hesla), "Profese" (heslo "profese") a "Editor" (heslo "Editor") - příklad role Profese:

Zadání přístupového hesla

Kromě přístupového hesla může autor výkresu předdefinovat i právní prohlášení, které musí příjemce před otevřením potvrdit:

Právní prohlášení

Po potvrzení je zobrazen obsah omezený danými přístupovými právy:

Zobrazený obsah DWG - část je omezena

I když je daný objekt vidět, nemusí mít uživatel k němu plný přístup. Lze zabránit jeho úpravám, ale i odměřování a uchopování - povšimněte si například rozdílu chování při uzlové editaci obou symbolů (vlevo: plný přístup, vpravo: jen náhledová grafika):

Chráněný obsah není plnohodnotnou entitou AutoCADu

Další informace o aplikaci CADVault, včetně Trial verze najdete na stránce CADVault nebo kontaktujte CAD Studio.

POZN: CADVault již není v novějších verzích podporován. Alternativní možnost ochrany nabízejí cloudové nástroje nebo DWGsign.

ACAD2020ACAD2010ACAD2008ACAD2006LTADT
100% *  CAD 
4.5.2006    8259×   FAQ  
cloud dialog hladina instalace obrázek vault výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist