Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2836

CAD tip CAD tip # 5097:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přidání vlastnosti vybírané z přednastaveného seznamu.

A - odpověď Často je vhodné doplnit k objektu v ADT novou uživatelskou vlastnost - parametr, který může nabývat jen určitých hodnot a je tedy vhodné jej vybírat z předem daného definičního seznamu.

Pro definici takové vlastnosti použijte Správce stylů (Formát > Správce stylů). Například pro parametr požární odolnosti přejděte na položku "Víceúčelové objekty" > "Vypsat definice". Klepněte pravým tlačítkem a zvolte Nový, definici nazvěte např. "Požární odolnost". Na kartě "Použít na" zaškrtněte "Ruční definice vlastnosti". Na kartě "Položky" pak tlačítkem Přidat zadejte jednotlivé hodnoty seznamu přípustných hodnot (např. Odolnost třídy 1, Nebezpečný prostor...).

Ve Správci stylů nyní přejděte na větev Dokumentační objekty a zvolte požadovaný typ objektu (např. Prostor) pod položkou "Definice sady vlastností". Na jeho kartě Definice pak přidejte předem nadefinovaný seznam hodnot pomocí ikonky "Přidat definici ruční vlastnosti" (první shora). Vlastnost pojmenujte (např. "PožOdolnost"). Ve sloupci Typ zvolte "Seznam" a vyberte Zdroj, popř. Příklad (výchozí hodnotu). Správce stylů ukončete.

Pokud nyní ve výkresu zvolíte odpovídající typ objektu (např. Prostor), bude v paletě Vlastnosti (Ctrl+1) na kartě "Rozšířená data" k dispozici údaj o požární odolnosti a ze seznamu budete moci přiřadit jednu z přípustných hodnot.

Dle seznamu můžete následně vytvořit i tematické zobrazení, takže např. můžete obarvit prostory dle jejich požární odolnosti.

ADT2007
100% *  CAD 
28.6.2006    3646×  
formát výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist