Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7071

CAD tip CAD tip # 5397:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak uložit grafická DWG data do SQL databáze?

A - odpověď Výkresové entity DWG výkresu (výkresová data) můžete v AutoCAD Mapu přesunout na centrální databázový server popisující grafiku výkresu a z této databáze je pak zobrazovat, editovat, atd. Můžete využít např. databází Oracle, MS SQL Server či MySQL.

V "Panelu úloh" zvolte Data > Přidat data a vytvořte spojení na váš databázový server. Připojte existující úložiště dat nebo vytvořte nové. Pro nové úložiště zvolte souřadnicový systém a meze souřadnic (maximum, minimum, rozlišení).

Připojit databázi

Správce zobrazení (v panelu úloh) nyní zobrazí třídy rysů (feature class). Klepněte pravým tlačítkem na zvolenou třídu rysu a z místní nabídky vyberte funkci Nový rys z geometrie. Vyberte objekt(y) AutoCADu, které budou převedeny do databáze (z výkresu se volitelně vymažou). Pomocí Editoru stylů (místní nabídka: Upravit styl zobrazení) můžete zvolit požadovanou stylizaci zobrazení pro polygony, linie a body.

Převod DWG entit do SQL

Kromě převodu existující geometrie můžete i přímo kreslit nové entity (vytvářet rysy) do SQL databáze - viz místní nabídka třídy rysu: Vytvořit > Vytvořit nový.

Podobnější popis a postup pro převod výkresu i s objektovými daty do Oracle či Microsoft SQL databáze najdete ve VIP tipu 5415.

Pro kompletní uložení výkresů, map, topologie, tabulek a obchodních postupů do Oracle databáze použijte aplikaci Autodesk Topobase.

Map2008Map2007TB2008TB2007
100% *  CAD 
1.2.2007    8302×   FAQ  
autocad bod databáze mapa převod souřadnice výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist