Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 11259

CAD tip CAD tip # 553:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak nainstalovat NT4 na IDE disk větší než 8.4GB?

A - odpověď Pro nainstalování Windows NT 4.0 Workstation, Server a Terminal Server na velké disky je potřeba dodržet následující postup:

Stáhněte si nový ovladač ATAPI.EXE (www.microsoft.com nebo CAD Studio BBS / VIP) a zkopírujte jej na prázdnou disketu. Spuštěním program vznikne pět souborů ovladače.
Na novém disku vytvoříte partition požadované velikosti (tedy větší než 8 GB). Lze to provést např. na existujícím počítači se systémem Windows NT, nebo pomocí programů k tomuto účelu určených (např. Partition Magic). Spusťte instalaci Windows pomocí tří startovacích disket, při dotazu na instalaci dalších záznamových zařízení stiskněte "S", automatická detekce bude přeskočena a proveďte ruční specifikaci. Po zobrazení seznamu nalezených zařízení (pokud je 8 GB pevný disk jediné zařízení, měl by být seznam prázdný) stiskněte znovu "S", vložte disketu s ovladačem a stiskněte dvakrát "Enter". Poté instalátor nalezne ovladač a zobrazí "Microsoft ATAPI Service Pack 4 IDE Driver" - zvolte jej a stiskněte "Enter". Instalátor zobrazí "Microsoft ATAPI Service Pack 4 IDE Driver" jako instalovaný ovladač. Instalace bude pokračovat dále jako obvykle, pouze během kopírování souborů budete ještě jednou požádáni o vložení diskety s ovladačem.
*
100% WinNT4  HP 
13.10.2000    3285×  
instalace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist