Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 10248

CAD tip CAD tip # 5799:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Správný způsob předání DWG podkladů pro kooperanty.

A - odpověď Velmi častou operací při vytváření projektu je komunikace s kooperujícími projektanty - geodeti, TZB, další profese. Jen málo uživatelů AutoCADu ale používá správný způsob předávání CAD dokumentace.

Jak tedy CAD data předávat?

  1. Pokud potřebujete pouze ověřit a opřipomínkovat váš návrh, nepouštějte DWG soubor(y) vůbec z ruky. Kooperantovi zcela postačí váš návrh v podobě publikačního souboru DWF (může obsahovat více výkresů, včetně 3D). Do něj může pomocí Design Review elektronicky doplnit poznámky a revize a DWF (resp. DWFx) soubor vám opět vrátit. Poznámky pak snadno načtete z DWF či DWFx přímo do AutoCADu. DWF data můžete rovněž připomínkovat a diskutovat online pomocí služby Autodesk Freewheel.
  2. Pokud je potřeba předat výkresový soubor DWG, je nutné jej předat kompletní. To nejsnadněji zajistíte funkcí eTransmit (ePřenos) - viz menu Soubor. Ta se postará o vytvoření "balíčku" obsahujícího všechny potřebné externí reference, obrázky, písma a další externí soubory patřící k danému DWG. Může zajistit i automatický převod do staršího formátu, ZIP komprimaci a odeslání e-mailem. Funkce má řadu podrobných nastavení:

    Možnosti nastavení eTransmit

    Pokud vám dělá starosti ochrana duševního vlastnictví a možné zneužití vašeho DWG souboru, využijte nástroj CADVault nebo aplikaci CADstudio DWGsign umožňující ověřovat autorství původního obsahu DWG výkresu přidáním neviditelné značky - podpisu.
  3. Další možností pro online sdílení DWG podkladů a dalších dokumentů projektu představuje systém pro správu dokumentů. Např. aplikace iPROJECT umožňuje bezpečně publikovat a stahovat výkresy a dokumenty po internetu, eviduje a hlídá jednotlivé verze dokumentů, členům projekčního týmu rozesílá e-mailové notifikace při změně dokumentu, protokoluje operace s dokumenty, řeší schvalovací řízení, přístupová práva pro jednotlivé členy, atd. iPROJECT lze pronajmout i jako hostovanou internetovou aplikaci na konkrétní projekt.
ACADADTLTDWFiProject
100% *  CAD 
16.10.2007    9467×   FAQ  
formát obrázek převod reference sdílení správa výkres
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist