Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7410

CAD tip CAD tip # 5816:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sklonovníky pro Civil 3D 2008 - příčné sklony v situaci.

A - odpověď Automatický popis příčných sklonů v situaci v Civil 3D:

V aplikaci AutoCAD Civil 3D 2008 nejsou standardně k dispozici funkce pro vytvoření popisu změny sklonů příčných řezů. Pomocí následujícího postupu můžete tuto funkčnost do Civil 3D přidat.

Postup načtení aplikace do Civil 3D:

  1. Data, která si můžete stáhnout z Download , si překopírujte do složky: c:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008\Data\Reports\vba-csy\
  2. V Civil 3D v menu Obecné klepněte na možnost Panel nástrojů. Do pracovního prostoru (okno Prospektor, Nastavení, atd.) se vám přidá záložka Sada nástrojů. Přepněte se do tohoto okna. V okně vidíte dvě položky – "Reports manager" a "Zprávy a výpisy". Pokud používáte Civil 3D bez Country Kitu, budete mít k dispozici pouze zprávy a reporty v anglickém jazyce, tedy položku Reports manager. Pokud jste si nainstalovali český Country Kit, dojde k instalaci přeložených zpráv do českého jazyka a přibude vám položka Zprávy a výpisy.
  3. Pro načtení aplikací klepněte v okně Sady nástrojů na ikonku , která vám umožní upravit obsah sady nástrojů. Zobrazí se okno Panorama a v něm informace související s úpravou sady nástrojů.
  4. V otevřeném okně Panorama klepněte pravým tlačítkem myši na "Zprávy a výpisy" a zvolte možnost Nová kategorie. Nazvěte ji např. Aplikace. Nyní klepněte pravým tlačítkem myši na vytvořenou kategorii Aplikace a zvolte možnost "Nový nástroj".
  5. V okně nástroje definujte jeho název, např. "Popis klopení". Jako typ zprávy nastavte VBA. V řádku "Spouštěný soubor" nastavte tuto cestu: C:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008CZ\Data\Reports\vba-csy\sklonovniky.dvb. V řádku "Název makra" nastavte SuperDiagrams. Potvrďte nastavení klepnutím na tuto ikonku vpravo nahoře. Nastavení by mělo vypadat shodně jako v následujícím obrázku:

  6. Nyní je aplikace připravena k použití. V Panelu nástrojů na ni stačí poklepat a aplikace se spustí.

Fungování aplikace

  1. Ve výkresu musíte mít připravenou trasu s vypočteným klopením.
  2. V panelu nástroje poklepejte na aplikaci "Popis klopení". Systém vás vyzve k vybráni trasy, která se má popsat. Klepněte na trasu a dojde k vykreslení značek změny příčného sklonu s uvedením hodnot daného sklonu. Tyto objekty jsou klasickými objekty AutoCADu. Dojde-li ke změně vedení trasy, musí se stávající značky a popis odstranit a provést tento proces znovu.

Úpravy výchozích hodnot
Značky se vykreslují automaticky se šířkou 4.5m a výškou textu 0.9cm, staničení je v km a popis u něho je "Stan". Pokud budete chtít upravit tyto výchozí hodnoty, je nutné sáhnout do vlastní VBA aplikace.

  1. Na příkazovém řádku napište příkaz VBARUN. Spustí se dialogové okno, ve kterém klepněte na program, týkající se popisu sklonů a zvolte možnost upravit, viz následující obrázek.

  2. Spustí se VBA editor s danou aplikací. V editoru nalistuje na oblast viz následující obrázek - a pokud zde změníte výchozí hodnoty a aplikaci uložíte, budou se vlastní objekty vytvářet již podle nově zadaných hodnot.

Civil2008
100% *  CAD 
26.10.2007    8283×  
autocad civil instalace obrázek řez text trasa výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D 2008 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist