Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6017

CAD tip CAD tip # 5818:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sklonovník pro Civil 3D 2008 - výpis sklonových poměrů podélného profilu do situace.

A - odpověď (aktualizovaná verze)

Tvorba identifikačních bloků - sklonovníků pro situace v Civil 3D:

Následujícího postup popisuje přidání bloků "Sklonovník" (výškové řešení k trase) do situací v AutoCAD Civil 3D 2008.

Postup načtení aplikace do Civil 3D:

 1. Data, která si můžete stáhnout z Download , si překopírujte do složky: c:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008\Data\Reports\vba-csy\
 2. V Civil 3D v menu Obecné klepněte na možnost Panel nástrojů. Do pracovního prostoru (okno Prospektor, Nastavení, atd.) se vám přidá záložka Sada nástrojů. Přepněte se do tohoto okna. V okně vidíte dvě položky – "Reports manager" a "Zprávy a výpisy". Pokud používáte Civil 3D bez Country Kitu, budete mít k dispozici pouze zprávy a reporty v anglickém jazyce, tedy položku Reports manager. Pokud jste si nainstalovali český Country Kit, dojde k instalaci přeložených zpráv do českého jazyka a přibude vám položka Zprávy a výpisy.
 3. Pro načtení aplikací klepněte v okně Sady nástrojů na ikonku , která vám umožní upravit obsah sady nástrojů. Zobrazí se okno Panorama a v něm informace související s úpravou sady nástrojů.
 4. V otevřeném okně Panorama klepněte pravým tlačítkem myši na "Zprávy a výpisy" a zvolte možnost Nová kategorie. Nazvěte ji např. Aplikace. Nyní klepněte pravým tlačítkem myši na vytvořenou kategorii Aplikace a zvolte možnost "Nový nástroj".
 5. V okně nástroje definujte jeho název, např. "Sklonovníky". Jako typ zprávy nastavte VBA. V řádku "Spouštěný soubor" nastavte tuto cestu: C:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008CZ\Data\Reports\vba-csy\LispLoader.dvb. V řádku "Název makra" nastavte Sklonovniky. Potvrďte nastavení klepnutím na tuto ikonku vpravo nahoře. Nastavení by mělo vypadat shodně jako v následujícím obrázku:

 6. Nyní je aplikace připravena k použití. V Panelu nástrojů na ni stačí poklepat a aplikace se spustí. (pokud se zobrazí zpráva "Load selhal", načítejte LSP soubor pomocí APLČTI - aktovka "Při spuštění" - C:\Program Files\AutoCAD Civil 3D 2008\Data\Reports\vba-csy\sklonovniky_situace.LSP)

Fungování aplikace

 1. Ve výkresu musíte mít připravenou trasu a navrhnutou niveletu.
 2. Do výkresu, kde chcete vytvářet sklonovníky, nakopírujte (načtěte, vložte) bloky z výkresu Sklonovniky.dwg (_Insert, po zadání vkládacího bodu lze vložení přerušit). Pokud je nenakopírujete, nedojde k vykreslení sklonovníků.
 3. V panelu nástroje poklepejte na aplikaci "Sklonovníky". Systém vás vyzve k vybráni trasy, která se má popsat. Klepněte na trasu a dojde k vykreslení značek sklonovníků. Tyto objekty jsou dynamické bloky AutoCADu. Dojde-li ke změně vedení trasy nebo nivelety, musí se stávající značky odstranit a provést tento proces znovu.
 4. Výsledek pak vypadá takto:

  Sklonovník

Pokud budete chtít změnit někeré popisky, není to problém. Všechny popisky jsou dynamické bloky, jejichž atributy lze editovat, a to standardními příkazy AutoCADu.
Civil2008
100% *  CAD 
29.10.2007    10157×  
atribut autocad blok bod civil instalace obrázek trasa výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D 2008 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist