Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9003

CAD tip CAD tip # 5893:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

LISP, VBA a ARX aplikace v AutoCADu LT.

A - odpověď AutoCAD LT neumožňuje použití nadstavbových aplikací programovaných (pomocí API) v jazycích AutoLISP, Visual Basic (VBA), .NET nebo C/C++ či pomocí ActiveX. Pro uživatelská přizpůsobení a aplikace lze použít pouze nástroje jako DIESEL, Script soubory nebo DDE.

Jde o jedno z omezení odlišujících AutoCAD LT od plných verzí AutoCADu. Podobná omezení platí i pro 3D funkce, práci s obrázky, výřezy, výkazy a další funkce chybějící v AutoCADu LT.

Obcházení těchto omezení pomocí softwarových nástrojů třetích stran může být v rozporu s vaší licenční smlouvou - viz Licenční smlouva v bodu 3.2.7 b a bodu 1.4 (verze 2008), resp. 2.2.2 (verze 2013):

3.2.7 Obcházení.
(a) ...

(b) Nesmíte používat žádné vybavení, zařízení, software nebo jiné prostředky k obcházení nebo odstraňování jakýchkoli omezení použití nebo k povolení funkcí zakázaných společností Autodesk v souvislosti s vyloučenými materiály. Nesmíte obejít nebo odstranit žádné funkce nebo technická omezení materiálů společnosti Autodesk, které brání nebo potlačují neautorizovanému kopírování nebo používání vyloučených materiálů.
1.4 "Vyloučenými materiály" se rozumí všechny programy, moduly, komponenty nebo funkce, pokud existují, které mohou být obsaženy na médiích nebo v materiálech vám doručených, jež nesplňují Licenční parametry, jak je popsáno v Uživatelské dokumentaci, nebo za které jste nezaplatili příslušné poplatky.
LT
100% *  CAD 
9.12.2007    8593×   FAQ  
autocad bod materiál obrázek výkaz
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist