Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5033

CAD tip CAD tip # 5903:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak dávkově odstranit nadbytečná měřítka poznámek z DWG výkresů?

A - odpověď AutoCAD 2008 (SP0, Civil3D 2008 se SP1) vkládají nadbytečná měřítka anotací z připojených Xrefů. Po několika editacích může tento proces vést k významně "nafouknutým" DWG souborům. Takové DWG výkresy z CAD aplikací rodiny AutoCAD 2008 (bez service packu) se pak mohou otevírat pomalu nebo mohou být problémy s jejich připojováním jako Xrefy.

Ač je úprava seznamu měřítek relativně jednoduchá, zjišťování a následné (pomalé) otvírání jednotlivých dotčených DWG souborů může být značně zdlouhavé.

Nová aplikace firmy CAD Studio DBXremSL usnadňuje vyčištění vašich DWG souborů řady AutoCADu 2008. Prohlédne všechny výkresové soubory v zadané složce (adresáři) a odstraní z DWG souborů nadbytečná měřítka anotací.

Aplikaci DBXremSL můžete spouštět v prázdném výkresu - na rozdíl od jiných LISP utilit nezpracovává aktuální výkres, ale všechny DWG soubory v zadaném adresáři.

Jsou zpracovávány pouze jednotlivé DWG soubory, jejich možné externí reference (xrefy) nejsou zahrnovány automaticky (je potřeba i na ně spustit tento nástroj). DBXremSL využívá knihovnu ObjectDBX pro přímý přístup k obsahu DWG - takže DWG soubory jsou zpracovány podstatně rychleji než v plných sezeních AutoCADu nebo ve skriptech (např. ScriptPro).

DBXremSL odstraní z vašich výkresů VŠECHNY definice měřítek (kromě implicitních) - ať jsou používány nebo ne. Pokud chcete odstranit pouze měřítka vnesená z Xrefů, můžete použít "Safe mode" (bezpečný režim) tohoto nástroje - ten odstraní pouze měřítka pojmenovaná "*_XREF_XREF*". Podrobnosti najdete v Readme souboru.

Doprovodný nástroj DBXscanSL prohlédne všechny zadané DWG výkresy (i v podadresářích) a vygeneruje zprávu s výpisem počtu měřítek poznámek uložených v jednotlivých DWG souborech.

Aplikaci DBXremSL (vč. DBXscanSL) si můžete stáhnout zdarma z Download.

Další možností pro odstranění nadbytečných měřítek anotací z DWG výkresů je samostatná utilita "Scale List Cleanup" od Autodesku pro AutoCAD 2008 a 2009 - viz Download.

ACAD2009ACAD2008Civil2008ADT2008Map2008LT2008
100% *  CAD 
13.12.2007    11642×   FAQ  
autocad knihovna lisp měřítko reference rodina výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist