Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6850

CAD tip CAD tip # 5956:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak mohu věrně zobrazit mé CAD projekty na web stránkách?

A - odpověď Prezentace CAD projektů patří k důležitým fázím projekčního procesu. V mnoha případech ale prezentace architektonického, urbanistického nebo konstrukčního projektu (DWG, RVT či IAM souboru) zbytečně končí pouhým publikováním rastrového obrázku - odchycené obrazovky nebo v lepším případě vizualizace.

AutoCAD, Revit, Inventor a další aplikace Autodesku přitom umožňují velmi snadné publikování 2D výkresů, 3D modelů nebo celých projektových knih přímo do internetového publikačního formátu DWF, který pak stačí umístit na váš web (novější cloud prohlížeč podporuje už rovnou i nativní CAD formáty). Takto publikované projekty mají přitom vysokou přesnost a věrnost (nesrovnatelnou s rastrovým obrázkem) a web návštěvník se v nich může pohybovat - zoomovat, panoramovat, přepínat podlaží, otáčet 3D model, vypínat nebo zprůhledňovat části sestavy, řezat 3D model, odměřovat vzdálenosti a plochy a samozřejmě tisknout. Můžete též zobrazovat textové a databázové informace připojené k jednotlivým entitám nebo následovat hyperodkazy z jednotlivých entit.

Pro publikování DWF souborů např. z AutoCADu (vč. AutoCADu Mechanical, Architecture, Map 3D, nebo Civil 3D) můžete použít buď příkaz PUBLIKUJ nebo PUBLIKUJNAWWW (vytváří úplné web stránky). Podobné nástroje nabízí i Revit, Inventor nebo 3ds max. Pro prezentaci DWF souborů bez potřeby prohlížeče lze využít web službu Autodesk Freewheel. Pro automatické publikování jedním tlačítkem slouží nástroj Autodesk ShareNow.

Alternativní možností, vhodnou zejména pro rozsáhlé 3D projekty, je využití aplikace Autodesk NavisWorks, jejího publikačního formátu NWD a fotorealistické dynamické vizualizace pomocí bezplatného nástroje NavisWorks Freedom.

Další informace o možnostech publikování a prohlížení DWF souborů (včetně ukázek) najdete na www.cadstudio.cz/dwf.

Viz též další tipy - web publikování DWF.

Viz též ukázka online prohlížení nativních CAD souborů cloud službou A360 Drive.

ACADLTADTCivilInventorRevit
100% *  CAD 
24.1.2008    9007×   FAQ  
autocad civil cloud formát inventor mapa model obrázek prohlížeč publikování revit sestava výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist