Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5177

CAD tip CAD tip # 6051:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Proč moje grafická karta už nemá certifikaci pro AutoCAD 2009?

A - odpověď Některé grafické karty původně certfikované Autodeskem pro AutoCAD 2007 a 2008 nemusí získat certifikaci pro verzi 2009 (či vyšší).

Rodina AutoCADu 2009 má totiž širší nároky na hardwarovou podporu akceleračních funkcí grafických karet. Bez těchto specifických funkcí pak nelze využít hardwarové urychlení grafiky při práci v AutoCADu.

AutoCAD verze 2009 např. využívá funkci "per-pixel lighting" (výpočet osvětlení na každý zobrazený pixel), 2D akcelerační funkce ve Windows Vista, nebo automatický update graf.parametrů za běhu (aktualizace XML databáze). Vyšší používaná úroveň optimalizací navíc již nedovoluje práci na grafických kartách s 32MB RAM a méně, popř. výrobce karty již neprovádí potřebné aktualizace driverů.

Firma CAD Studio proto doporučuje používat pro CAD aplikace profesionální (ne "herní") grafické karty od renomovaných výrobců.

Viz též Tip 5079 - certifikované grafické karty. Ujistěte se rovněž, že máte v nastavení AutoCADu zapnuty hardwarové akcelerační funkce grafiky.

ACAD2009ADT2009Civil2009
100% *  CAD 
28.3.2008    4568×  
autocad databáze rodina
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist