Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6700

CAD tip CAD tip # 6073:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

DWFx - prohlížení CAD dat bez prohlížeče.

A - odpověď XPS verze publikačního DWF-formátu - DWFx - je přímo podporována novými operačními systémy, takže pro prohlížení 2D souborů .dwfx již není potřeba žádný prohlížeč CAD dat. Takový soubor zobrazí přímo operační systém (Průzkumník, Internet Explorer).

Publikování DWFx souborů podporují všechny Autodesk aplikace řady 2009, 2010 a vyšší (popř. doplňkový modul pro AutoCAD 2008) nebo lze použít Autodesk DWF Writer 4/2009. Soubory v klasickém formátu DWF lze do DWFx převést pomocí aplikace Autodesk Design Review 2009 (a vyšších). Viz Download.

Pomocí Autodesk Design Review lze 2D i 3D verze DWFx a DWF souborů nejen prohlížet, ale i odměřovat, elektronicky připomínkovat, tisknout, převádět a spravovat.

Interní podpora 2D formátu Autodesk DWFx je standardní součástí Windows Vista a novějších verzí komponenty .NET FrameWork (3.x), která je instalována jako součást řady aplikací. Takže i velká část počítačů s Windows XP dokáže zobrazovat soubory DWFx. Stačí mít například nainstalován Internet Explorer 7 (nebo MSIE8 nebo vyšší). Na takových počítačích pak stačí prostě otevřít (poklepáním, zadáním URL adresy v MSIE, apod.) soubor .dwfx a systém jej sám zobrazí.

Podporu DWFx na vašem počítači si můžete vyzkoušet např. otevřením souboru Budweiser2008.dwfx z Katalogu CAD bloků. Pokud otevřete vícelistový soubor DWF (viz příklad), můžete se mezi jeho jednotlivými listy pohybovat klávesami PgDn/PgUp. Pozn.: na počítačích s instalovaným Design Review se pro zobrazení automaticky použije tato aplikace, nikoliv případná interní podpora dwfx..

Na počítačích Apple MacIntosh, Linux, na starších verzích Windows a na kapesních počítačích (chytré mobily, PocketPC, Windows Mobile) můžete pro prohlížení DWF a DWFx použít online službu Autodesk Freewheel. Viz další informace k DWF. Tato služba byla nahrazena a rozšířena cloud službou A360 Drive, viz ukázka.

Prostředí Design Review 2009

DWF
100% *  CAD 
8.4.2008    12888×   FAQ  
autocad blok cloud formát prohlížeč publikování součást
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: DWF/Design Review ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist