Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4983

CAD tip CAD tip # 6169:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zaškrtávátka pro vícenásobný výběr souborů ve Windows Vista.

A - odpověď Někdy je potřeba provést souborovou operaci na více souborech najednou. V těchto případech můžete vybrat více souborů pomocí myši se stisknutou klávesou Ctrl. To platí jak pro operace "Otevřít" v AutoCADu či Inventoru, tak pro standardní souborové operace v Průzkumníku Windows.

Ve Windows Vista můžete tento proces výběru souborů zjednodušit a zpřehlednit pomocí režimu zaškrtávacích políček. V tomto režimu vybíráte požadované soubory zaškrtnutím malého políčka u názvu nebo ikony/miniatury daného souboru:

Složka souborů se zaškrtávátky

Tento režim můžete zapnout v Průzkumníku Windows. Stiskněte klávesu Alt pro zobrazení pruhu nabídky a zvolte "Nástroje > Možnosti složky". V dialogu Možnosti složky přejděte na kartu Zobrazení a v "Upřesnit nastavení" zaškrtněte volbu "Vybírat položky pomocí zaškrtávacích políček". Ukončete pomocí OK.

Toto nastavení se projeví i v souborových dialozích ve Windows aplikacích. Pomocí horního zaškrtávacího políčka vyberete všechny soubory v dané složce.

ACADInventor
100% *  CAD 
10.6.2008    3605×  
inventor
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist