Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9334

CAD tip CAD tip # 6299:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pomalé otevírání a tisk některých DWG výkresů.

A - odpověď Otevírání, tisk a eTransmit některých DWG výkresů je pomalý nebo dochází k podivnému chování. Příčinou mohou být nadbytečné registrační identifikátory (ID) nadstavbových aplikací uložené v tabulkách výkresu (těchto ID mohou být až desetitisíce).

Registrované aplikace jsou programové nadstavby (VisualLISP, VBA, ObjectARX, .NET), které mohou k objektům doplňovat tzv. rozšířená data entit (extended data). Tato data mají identifikátor, tzv. "RegApp ID", identifikující danou nadstavbu. Po odstranění objektů s rozšířenými daty zůstávají v tabulkách výkresu seznamy registrovaných aplikací a tyto tabulky se přenášejí při vkládání a xrefování výkresů. Jednou z aplikací využívajících rozšířená data entit je AutoCAD Mechanical.

Pokud objem tabulky RegApp vzroste na stovky a tisíce položek, může negativně ovlivnit výkon zpracování výkresu. Tabulky nepoužívaných registrovaných aplikací můžete ve výkresu vyčistit příkazem -ČISTI (_-PURGE) s volbou reGaplikace.

Pro hromadné dávkové vyčištění několika DWG souborů najednou můžete použít aplikaci Regapp ID Cleanup Utility - viz Download.

ACAD2014ACAD2010ACAD2008ADTACADM
100% *  CAD 
7.9.2008    4256×  
autocad tisk výkres
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist