Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4329

CAD tip CAD tip # 6362:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přímé zadání barvy Pantone pro entity AutoCADu.

A - odpověď Dostali jste zadánu konkrétní barvu z palety Pantone (např. PANTONE 301C) pro výkresový objekt AutoCADu a nyní chcete tuto barvu (nebo její RGB ekvivalent) použít v DWG výkresu AutoCADu.

Již od AutoCADu 2004 můžete přímo používat pojmenované barvy z palet Pantone a RAL.

Spusťte příkaz BARVA nebo klepněte na položku "Vybrat barvu" v ovládacím prvku Barva v paletě Vlastnosti, Rychlé vlastnosti, nebo v ovládacím panelu či v pásu karet (ribbon). V dialogu "Výběr barvy" přejděte na kartu "Knihy barev" (třetí).

Typická barva (odstín barvy) Pantone je určena názvem končícím na "C" (coated) nebo "U" (uncoated) nebo "M" (matte). Tyto barvy jsou obsaženy v odpovídajících knihách Pantone barev "PANTONE(R) solid coated", "PANTONE(R) solid uncoated" a "PANTONE(R) solid matte". Takže výše zmíněný příklad barvy - PANTONE 301C - lze najít v knize barev "PANTONE(R) solid coated". Vyberte tuto knihu barev prostě napište nebo překopírujte jméno barvy do textového pole Barva. Můžete přitom použít jak "PANTONE 301C" tak "PANTONE 301 C" nebo např. "PaNtOnE -- 301c" - AutoCAD rozpozná správnou barvu. V dialogu barva zároveň můžete zjistit RGB složky dané barvy (přibližné, neexistují přímé ekvivalenty).

Výběr Pantone barvy v AutoCADu 2009 CZ
Výběr Pantone barvy v AutoCADu 2009 CZ

ACAD2009ACAD2004LT2009ADTCivil
100% *  CAD 
23.10.2008    5200×  
autocad barvy dialog vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist