Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5820

CAD tip CAD tip # 6379:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sdílený souřadnicový systém AutoCAD - Revit.

A - odpověď Jak svázat DWG výkres situace zaměření s modelem v Revitu? Jak sdílet souřadnice mezi RVT a DWG soubory? Využijte následující postup:

Sdílený souřadnicový systém mezi AutoCADem a Revitem

Revit Architecture používá vnitřní souřadný systém pro všechny prvky, které tvoří model v projektu. Tyto souřadnice jsou známé pouze pro tento projekt. Pokud však chcete, aby umístění modelu bylo známé i v ostatních připojených modelech, je potřeba souřadnice sdílet.

Sdílené souřadnice slouží pro zapamatování vzájemných pozic u více propojených souborů. Tyto propojené soubory mohou být všechny soubory aplikace Revit nebo kombinace souborů aplikace Revit, DWG a DXF.


Doporučené použití sdílených souřadnic
Jestliže se významné souřadnice pro projekt nacházejí v připojeném modelu, například v koordinační situaci nebo zaměření od geodeta, získejte tyto souřadnice z připojeného modelu.

Jestliže se významné souřadnice pro projekt nacházejí v hostitelském modelu, například staveniště s připojenými modely budovy, publikujte souřadnice z hostitelského do připojených modelů.


Postup pro nastavení sdílených souřadnic mezi dwg a rvt
(získání souřadného sytému z dwg)
  1. Importujte vybraný dwg soubor do Revitu s volbou Připojení a u pozice nastavte volbu "Automaticky – střed na střed". (viz obr.) Volba střed na střed na střed je vhodnější u importu souborů dwg se souřadnicemi v JTSK, kde by volba "Počátek na počátek" nemusela proběhnout v pořádku.

    Revit - import CAD dat

  2. Z menu Nástroje -> Sdílené souřadnice vyberte příkaz Získat souřadnice a klepněte na importovaný soubor dwg. Sdílené souřadnice připojeného projektu(dwg) se nyní stanou sdílenými souřadnicemi hostitelského projektu(rvt) na základě umístění připojeného modelu v hostitelském projektu. Nedojde k žádné změně vnitřních souřadnic hostitelského projektu. Hostitelský projekt také získá skutečný sever z připojeného projektu. Počátek sdílených souřadnic připojeného modelu se stane počátkem sdílených souřadnic hostitelského projektu.
  3. Chcete-li zachovat sdílené souřadnice i při exportu do dwg, je třeba nastavit v možnostech exportu volbu Sdílené souřadnice. Tato možnost nastaví počátek (0,0,0) exportovaného souboru na sdílené umístění projektu aplikace Revit Architecture. Veškerá geometrie je exportována s ohledem na sdílené souřadnice.

    Revit - možnosti exportu CAD dat

Poznámka:
Sdílené souřadnice by měly být odvozeny pouze z jednoho souboru. Tento jeden soubor definuje souřadnice pro všechny ostatní soubory, které tvoří projekt. Získejte souřadnice z jednoho souboru a publikujte je do ostatních souborů.

Podrobnější popis principů, postupů a tipů pro sdílení souřadnic mezi DWG soubory AutoCADu a Revitem najdete v PDF dokumentu firmy CAD Studio v tipu 6394.

Revit2009Revit2008ACADLT
100% *  CAD 
7.11.2008    5969×  
export import model revit sdílení souřadnice výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2009 · Revit 2008 · AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist