Příkaz MAPEXPORT neprovádí při zápisu souborů formátu SHP normalizaci směru (orientace) hranic polygonů. Některé aplikace využívající formát SHP ale očekávají orientaci polygonů po směru hodinových ručiček.
Export multi-polygonů do ESRI SHP vytváří jednotlivé jednoduché polygony.
Import polygonů s obloukovými hranicemi příkazem MAPIMPORT vytvoří v některých případech nesprávnou geometrii.
Opravu všech těchto problémů zajistí "SHP Import/Export hotfix" pro Map 2009. Tento hotfix si můžete stáhnout na stránce Download.
Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky:
Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost. Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů. Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení. Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.