Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6448

CAD tip CAD tip # 6634:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Kde najdu Pomůcku pro přenos licencí (PLU) v AutoCADu 2010, 2012, 2014 a vyšších?

A - odpověď Pomůcka pro přenos licencí ("Portable license utility", PLU), využívající hardwarově vázané přenosové kódy a přenosové soubory, byla od verze 2010 nahrazena novým, jednodušším online nástrojem "Online License Transfer Utility" (OLT, LTU, LTU.exe). Program PLU26.exe v Autodesk Shared tak již nenajdete.

Nástroj LTU využívá pro přemístění, tedy "zaparkování" a následné obnovení licence, heslem chráněný online pool na web serveru firmy Autodesk (https) pod vaším subscription účtem.

Online LTU

Online pool licencí můžete využívat k libovolným přesunům lokálních (SLM) licencí v rámci vaší organizace. Exportovanou licenci můžete označit jako "Private" (pak ji lze importovat jen se stejnými přihlašovacími údaji a na stejné sériové číslo CAD produktu) nebo jako "Public" (může ji po jakémkoliv přihlášení získat kdokoliv, na stejný program a stejné sériové číslo). Private licence se automaticky změní na "Public" po 14 dnech parkování. Export i import licence lze použít i na stejný, ale reinstalovaný počítač.

Vyšší verze AutoCADu již využívají pojmenované licence, kde není potřeba řešit přenos licencí (LTU/PLU již není podporována).

Otázky licencí Autodesk najdete na stránce Autodesk licence.

ACAD2014ACAD2012ACAD2010ADT2010ACADM2010Civil2010Inventor2010Revit2010
100% *  CAD 
22.4.2009    6957×  
export import licence účet
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist