Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6331

CAD tip CAD tip # 3637:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Víceřádkové texty kót pomocí řídících znaků.

A - odpověď AutoCAD umožňuje vytvářet víceřádkové texty kót, které mohou kombinovat statické texty, dynamické kótované údaje (vzdálenosti, úhly, poloměry...) i alternativní jednotky či tolerance.

Pro víceřádkové texty lze využít řídících znaků \P (odřádkování) a \X (podlomení nad/pod kótovací čarou). Tyto znaky lze kombinovat vzájemně, i s řídícím kódem pro kótovanou veličinu <>. Kótovaná veličina a \X se v textu smí vyskytnout pouze jednou.

Komplexním příkladem může být kótovací text (zadejte jej například do pole Přepsání textu v okně Vlastnosti u dané kóty):

first line\Psecond line (P) with dim value: <>\Pthird line (P)\Xfourth line (X)\Pfifth line (P), <> now ignored, \X second X is ignored

(první řádek\Pdruhý řádek (P) s hodnotou kóty: <>\Ptřetí řádek (P)\Xčtvrtý řádek (X)\Ppátý řádek (P), <> je nyní ignorováno, \X druhé X je ignorováno)
Tento text vytvoří následující tvar kóty (pomocí Vlastností či kótovacího stylu byly nastaveny barvy, alternativní jednotky a tolerance):

ACADLTADTMapMDT
100% *  CAD 
3.3.2004    7704×  
autocad barvy font kóta text tolerance vlastnosti
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist