Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6624

CAD tip CAD tip # 12832:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

RAL paleta barev ve Fusion 360 (a BS, AS, NCS).

A - odpověď I ve Fusion 360 můžete využívat odstíny barev palety RAL (německá paleta, barvy, nátěry a průmyslové laky). Stačí si stáhnout .adsklib knihovnu materiálů pro Autodesk produkty (vč. Fusion 360) - viz Download

Po rozbalení tuto paletu načtěte v dialogu "Prohlížeč materiálů" (3D MODEL > UPRAVIT > Spravovat materiály, ikona vlevo dole, Open). Ve stromu materiálů zvolte RAL_Colors, přepněte na kartu Vzhled a kliknutím pravým tlačítkem na daný RAL odstín jej přidejte do Favorites, Oblíbených vzhledů. V Knihovně vzhledů (Appearance Library) pak již požadovaný vzhled (RAL barvu) aplikujte prostým přetažením na váš 3D model.

Můžete rovněž rozšířit váš Fusion 360 pro použití RAL, BS (British Standard BS381C, BS2660 a BS4600), AS (Australian Standard AS2700), AMS 595A (Aerospace Material Specification), DIN 6164 nebo NCS (Natural Colour System) knihoven barev ve Vzhledech - stažením ZIP souboru RALcolours z Download, jeho rozbalením do složky C:\Users\[jménouživatele]\AppData\Local\Autodesk\Common\Material Library\20081401\slib\resource\PantoneColors a restartem Fusion:

RAL Colours

Fusion360
100% *  CAD 
1.1.2021    2402×  
barvy dialog fusion knihovna materiál model prohlížeč
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist