Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7976

CAD tip CAD tip # 9088:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Revit LT a práce na týmových projektech s pracovními sadami.

A - odpověď Uživatel Revitu LT 2013 (dále "RLT") může pracovat na sdíleném víceuživatelském projektu, který byl vytvořen v plném Revitu 2013 (dále "RVT") a ve kterém byly definovány pracovní sady. Tato činnost má ale některá omezení a doporučený pracovní postup.
Platí tato základní pravidla:
 • Z RLT se nemůžete připojit k centrálnímu modelu jako spolupracující uživatel.
 • Jednou otevřený centrální model v RLT nelze synchronizovat s původním centrálním modelem.
 • Nemůžete měnit nastavení pracovních sad.
Doporučený pracovní postup pro kombinaci Revitu a Revitu LT:
 1. V RVT je vytvořen centrální model s definicí pracovních sad a přiřazení prvků do nich. Dále jednotliví uživatelé pracují v RVT na týmovém projektu současně, vytvářejí prvky v pracovních sadách, provádí modifikace, přivlastňují si pracovní sady, provádí synchronizaci s centrálním modelem – vše dle potřeby.
  1. Před tím, než se povolí modifikace projektu v Revit LT, musí všichni spolupracující členové synchronizovat svoje dílčí modely s centrálním modelem, uvolnit jimi vlastněné prvky a sady a odpojit se od centrálního modelu.
  2. Během práce na modelu v RLT by neměl nikdo jiný přistupovat k centrálnímu modelu z RVT. To může zajistit např. IT nebo CAD manažer odebráním oprávnění přístupu k souboru.
 2. V RLT provede uživatel toto:
  1. Otevře centrální model. RLT v tomto případě okamžitě vytvoří kopii souboru na disku s původním názvem, ke kterému přidá suffix „_LT“. Např. z původního centrálního souboru „Bytový dům.rvt“ vznikne „Bytový dům_LT.rvt“.
  2. V tomto souboru provádí uživatel RLT patřičné úpravy. Všechny prvky i z původně uzamčených pracovních sad jsou uživateli k dispozici.
  3. Na závěr projekt uloží běžným příkazem „Ulož“.
  4. Nově vzniklý soubor poskytne zpět projekčnímu týmu.
 3. Opětovné zařazení souboru z RLT do víceuživatelského prostředí:
  1. Správce ověří, že po dobu, kdy se na projektu pracovalo jednouživatelsky v RLT, nikdo nepřistupoval k původnímu centrálnímu projektu.
  2. Správce vymaže původní centrální model a model s koncovkou _LT přejmenuje na původní název centrálního modelu (RLT při uložení modelu vlastně vytvořil nový centrální soubor).
  3. Jednotliví uživatelé se začnou připojovat k tomuto centrálnímu modelu, pokračují v práci s tím, že jsou již patrné změny provedené v RLT. Podrobnosti k pracovním sadám viz níže.

Pozn.: Výše uvedený pracovní postup funguje, nicméně není zcela vhodný z důvodu nutného zajištění nemodifikace původního centrálního souboru během práce v RLT. Doporučujeme v jednou vytvořeném víceuživatelském projektu pracovat pouze v plném RVT po celou dobu na jednom centrálním souboru. Možnost zapojení RLT do tohoto procesu chápeme jako nouzovou.

Co se děje, když je otevřen víceuživatelský projekt v RLT:
 • Jestliže se v RLT otevře centrální sdílený projekt nebo lokální kopie sdíleného projektu, vytvoří ihned RLT automaticky kopii tohoto souboru a ke jménu přidá "_LT" a odtrhne ho od centrály – vytvoří z něj nový centrální soubor. Např. z původního centrálního souboru „Bytový dům.rvt“ vznikne kopie souboru s názvem „Bytový dům_LT.rvt“.
 • Verze _LT ztrácí jakékoliv spojení s původním centrálním modelem. Jestliže uložíte modifikace do tohoto souboru, musíte následně otevírat tuto _LT verzi. Do centrálního modelu se žádné změny nepřenesly – nelze synchronizovat s původním centrálním souborem.
 • Verze _LT je přístupná pouze jednomu uživateli, nemůže se k ní připojovat více uživatelů ani z RVT, je-li otevřena v RLT.
 • Zobrazení jednotlivých pracovních sad odpovídá poslednímu stavu, ve kterém byla jejich viditelnost nastavena při uložení v plném RVT.
Pracovní sady:
 • Uživatel, který otevřel v RLT verzi projektu _LT může modifikovat jakékoliv elementy přiřazené do jakékoliv pracovní sady, tedy i té, která byla v původním projektu zamčená pro úpravy.
 • Uživatel nemůže v RLT spravovat nastavení pracovních sad, jejich přístupnost, viditelnost, přidávat či odebírat pracovní sady. Dále nemůže měnit zařazení jednotlivých prvků modelu do pracovních sad.
 • Jestliže uživatel v RLT přidá nějaký nový prvek do projektu, je tento prvek automaticky zařazen do nově vzniklé pracovní sady se jménem „Revit LT User“, kromě následujících výjimek:
  • Přidá-li uživatel prvky, které jsou SVÁZÁNY s jiným prvkem přiřazeným do jiné pracovní sady, jsou i tyto nově vytvořené prvky zařazeny do této pracovní sady. Např. jestliže přidá uživatel RLT prvek do existující skupiny, která je v pracovní sadě „Sprcha muži“, přidá se tento nový prvek také do pracovní sady „Sprcha muži“.
 • RLT zachovává informace o původních pracovních sadách a přiřazení prvků do nich. Po následném otevření projektu v plném RVT, jsou všechny původní informace o pracovních sadách opět přístupné.
Revit Server:
 • Uživatelé RLT nemají přístup k Revit Serveru
 • Uživatelé RLT nemohou přistupovat k připojeným souborům k projektu, které jsou umístěny na Revit Serveru
 • Uživatelé RLT mohou použít funkci „Reload From“ z dialogu „Manage Links“ k znovunačtení odkazovaných souborů z jejich lokálních kopií sdíleného projektu.
RevitRevitLT
100% *  CAD 
13.2.2013    3482×  
dialog model revit sdílení skupina
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · RevitLT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist