Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6642

CAD tip CAD tip # 13476:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rychlejší uložení videoanimace výsledků simulace v Nastranu.

A - odpověď V Inventor Nastranu může být standardní ukládání animované simulace do .AVI souboru pomalé a výsledné video nemusí být kompatibilní s některými přehrávači videa.

Pro rychlejší tvorbu a ukládání animací v nelineárních simulacích použijte kliknutí pravým tlačítkem myši na položku Results > Multiset Animation Settings. Zde se zobrazí dialog, ve kterém můžete nastavit požadované vlastnosti videa. Můžete např. nastavit, ve kterém kroku má video začít a skončit (obvykle od kroku 1 do posledního), volit přírůstek kroku, atd. Na kartě Animation Options pak můžete vybrat plný režim (začátek -> konec -> začátek) nebo poloviční režim (začátek -> konec) a časovou prodlevu mezi snímky. Poté můžete kliknutím na tlačítko "Animate" zobrazit náhled nebo pomocí "Create AVI" vygenerovat požadovaný videosoubor.

Doba generování videa bude záviset na výkonu vašeho počítače a na velikosti simulovaného modelu , ale nastavením multiset animace můžete zobrazit jen některé kroky, čímž generování urychlíte (např. změnou přírůstku kroku na 5 nebo 10) - animace bude počítat jen každý 5. nebo 10. krok.

Nastran
100% *  CAD 
16.9.2022    882×  
animace dialog inventor model simulace vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Nastran ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist