Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 10262

CAD tip CAD tip # 13140:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Screenmenu i v nových verzích AutoCADu.

A - odpověď Staré obrazovkové menu (screenmenu) známé ještě z DOS verzí AutoCADu je už od AutoCADu verze 2012 nedostupným prvkem uživatelského rozhraní AutoCADu. Pokud ale máte starší aplikaci, která tento prvek UI využívá, nebo potřebujete klasické obrazovkové menu využít na jiné účely, můžete jej stále ještě zapnout i v nových verzích AutoCADu.

Nejprve je potřeba tento prvek zpřístupnit. Proměnná SCREENMENU je již standardně nedostupná, ale můžete si ji - podobně jako u jiných zastaralých příkazů - opětovně zpřístupnit příkazem PŘEDEF (_REDEFINE), tedy _REDEFINE SCREENMENU. Poté můžete tuto proměnnou zapnout zadáním jejího jména - nebo použijte (setvar "SCREENMENU" 1) - a tím se objeví prvek obrazovkové nabídky (menu):

Položky a přizpůsobení této nabídky můžete upravovat buď pomocí starých textových souborů definice menu - tedy .MNU/.MNS (sekce "***SCREEN"), nebo v sekci "Staré prvky > Obrazovkové nabídky" v dialogu příkazu CUI. Jen se ujistěte, že máte tento prvek UI zahrnutý ve vašem aktuálním pracovním prostoru (workspace).
ACADACLTMapCivilPlant
100% *  CAD 
23.11.2021    823×  
dialog proměnná
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist