Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2776

CAD tip CAD tip # 11834:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sdílené pohledy na vaše DWG výkresy - snadná spolupráce s kolegy a klienty.

A - odpověď Pomocí nové funkce v AutoCADu 2019 - Sdílené pohledy (SDÍLENÉPOHLEDY, _SHAREDVIEWS, ribbon Spolupracovat > Sdílet > Sdílené pohledy) můžete snadno poskytnout váš CAD návrh vzdáleným spolupracovníkům či zákazníkům, aniž byste museli dávat z ruky originální DWG soubor.

Výše uvedeným příkazem otevřete paletu SDÍLENÉ POHLEDY a v ní kliknete na "Nový sdílený pohled" (nebo zadáte příkaz SDÍLEJPOHLED). V dialogu "Sdílet pohled" pak zvolíte jméno a další parametry sdílení.

Funkce vygeneruje privátní cloudový obraz výkresu a na publikovaný výkres vytvoří zkrácený unikátní webový odkaz (URL) na "slovenské" doméně - např. https://autode.sk/2pDvqjr. Tento odkaz je platný po dobu 30 dnů (lze vždy prodloužit) a můžete jej předávat spolupracovníkům pro zobrazení a připomínkování vašeho výkresu pomocí webového prohlížeče - spolupracovník nepotřebuje žádný CAD ani jiný software. Jejich reakce se zobrazí ve vaší paletě SDÍLENÉ POHLEDY formou komentářů.

V webovém CAD prohlížeči (i v češtině) jsou k dispozici funkce pro přepínání hladin, pohledů, odměřování, tisk a zobrazení vlastností jednotlivých objektů výkresu (pokud byly publikovány). Komentáře jsou vztaženy k příslušnému zoomu (detailu výkresu).

Podobná funkce je k dispozici i v Inventoru.

ACAD2019LT2019Inventor
100% *  CAD 
25.3.2018    3491×  
čeština dialog hladina inventor prohlížeč sdílení tisk vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD 2019 · AutoCAD LT 2019 · Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist