Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4639

CAD tip CAD tip # 13055:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Snadné a bezpečné sdílení výkresů přímo z AutoCADu.

A - odpověď AutoCAD 2022 nabízí novou funkci "Sdílet výkres" (ribbon Spolupracovat > Sdílet výkres, příkaz SDÍLEJ), pomocí níž můžete snadno a bezpečně spolupracovat s kolegy, projekčním týmem i zákazníky - předávat jim obsah vašeho DWG výkresu včetně všech potřebných xrefů, obrázků, fontů, apod. To vše přímo z prostředí AutoCADu.

Při sdílení se můžete rozhodnout, zda chcete výkres sdílet jen "read-only", tedy pro zobrazení, bez možnosti úprav, nebo kompletně s možností úprav a uložení nové verze (třeba i pomocí mobilního nebo webového AutoCADu). Výkres je bezpečně sdílen přes váš osobní cloudový účet Autodesku. Vytvořený odkaz můžete zaslat mailem, přes Teams nebo jinou metodou.

Platnost takto vytvořeného dočasného online odkazu je 7 dní. Objem jednotlivých DWG souborů nesmí přesáhnout 50MB a celková velikost výkresu včetně xrefů nesmí být větší než 200MB.

Podobná funkce Sdílené pohledy umožňuje sdílet aktuální pohled a připomínkovat jej v týmu. Obě funkce jsou dostupné ve všech variantách AutoCADu, včetně AutoCAD LT a Civil 3D.

Pro pokročilejší týmové funkce využijte BIM 360, Autodesk Construction Cloud (Autodesk Docs) nebo jiný týmový nástroj Autodesku.

ACAD2022ACLTMapCivilPlantMechADT
100% *  CAD 
27.8.2021    1729×  
autocad civil cloud font obrázek sdílení účet výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist