Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5590

CAD tip CAD tip # 8062:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Stažení a aktivace bezplatné studentské licence - postup.

A - odpověď Na studentském portálu students.autodesk.com si můžete jako student stáhnout podle pokynů z www.cadstudio.cz/edu bezplatnou verzi AutoCADu, Inventoru, Revitu a řady dalších CAD aplikací Autodesku. Tyto verze nejsou zpravidla nijak funkčně omezené, pouze označují vytvořená data studentským "vodoznakem" - nelze je použít pro komerční projekty.

Při prvotní registraci účtu můžete být požádáni o prokázání statutu studenta. Obvykle postačí oskenované potvrzení o studiu (i české), ISIC karta (s logem školy, plus jiný dokument s logem nebo razítkem školy), nebo i snímek obrazovky školního informačního systému po přihlášení. Pro postgraduální studenty nebo učitele je potvrzením dopis z katedry, na které pracují.

Po registraci a přihlášení na studentský portál zvolte požadovaný software - např. Inventor 2012 CZ, 64-bit:

Pokračujte stiskem tlačítka Next. Systém upozorní na potřebu následné aktivace licence:

Poté je zobrazeno vaše osobní sériové číslo (u nových licencí již není potřeba) a produktový kód potřebný pro instalaci produktu. Obě tato čísla si zapište. Tlačítkem Download zahájíte stahování:

Po dokončení stahování spusťte EXE soubor s instalací. Na výzvu instalačního programu zadejte vaše sériové číslo a produktový kód.

Při prvním spuštění aplikace je potřeba projít procesem aktivace licence (stejně jako u komerční licence). Ta se provede automaticky online. Pokud neuspějete s online aktivací, můžete licenci aktivovat web formulářem. Aktivační kód (activation code) pak obdržíte e-mailem. Aktivace zahrnuje předání údajů o produktu (název, sériové číslo, produktový kód) a vaší osobě, součástí aktivace je i tzv. "request code", automaticky generované číslo požadavku obsahující i ID vašeho počítače.

Licence vázané na Autodesk ID (login) jsou přiřazeny k vašemu účtu v okamžiku stažení - není tedy potřebná instalace, resp. reinstalace pokud již aplikaci máte např. nainstalovánu v Trial verzi.

Další informace k aktivaci licence:

Stahování z nové verze portálu popisuje Tip 9709.

ACADInvCivilRevitmax
100% *  CAD 
25.6.2011    25652×   FAQ  
instalace inventor licence součást účet
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · Inventor · Civil 3D · Revit · 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist