Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7925

CAD tip CAD tip # 14152:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Tiché instalace produktů a komponent Autodesk.

A - odpověď Od verzí 2020 (jen Maya), resp. 2021 (i Max, Revit, VRED, AutoCAD), resp. 2022 (už všechny, kromě PowerMill, FeatureCAM, Vault), resp. 2023 (všechny kromě Vault) používají produkty Autodesk tzv. "New Installation Experience" (ODIS) instalátor, s typickým kolečkem indikujícím postup instalace.

Kromě toho je ODIS využíván i ve všech aktuálních verzích různých doplňkových balíčků, jako jsou jazykové balíčky (language pack), aktualizace (update), knihovny obsahu, object enablery a odinstalátory.

Chcete-li libovolnou z těchto aplikací instalovat "potichu", tedy v tichém režimu bez dotazů, spusťte instalační program s volbou -q - tedy např.:

AutoCAD_2024.1.2_Update.exe -q
Revit_2023_1_3.exe -q

Další možností je rozbalit archiv instalátoru (např. pomocí 7Zip nebo Ctrl+PgDn v Total Commanderu) a rozbalený soubor Setup.exe spustit s parametrem silent:

Setup.exe --silent

V případě odinstalátorů (najdete je v Registry pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\) stačí do spouštěcícho řetězce, klíče UninstallString (začíná vždy C:\Program Files\Autodesk\AdODIS\V1\Installer.exe -i uninstall) přidat parametr -q, tedy C:\Program Files\Autodesk\AdODIS\V1\Installer.exe -q -i uninstall ...

ACADACLTInvRevitVREDMaxPowerMill
100% *  CAD 
22.6.2024    124×  
autocad instalace knihovna revit vault
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Inventor · Revit · VRED · 3ds Max · PowerMill ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist