Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2677

CAD tip CAD tip # 10940:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Tisk náhodných čar, které nejsou na výkrese.

A - odpověď Po tisku z AutoCADu na papír se na vytištěném výkrese zobrazují čáry "navíc". Tyto ve skutečnosti neexistující čáry nejsou v AutoCADu zobrazeny na displeji, ani při náhledu před tiskem.

Jedná se většinou o chybu ovladače tiskárny. Náhled před tiskem zobrazuje, jak bude výkres odeslán na tiskárnu. Pokud jsou na vytištěném výkrese rozdíly, nastala chyba až po odeslání dat z AutoCADu do driveru. Další možná příčina je poškození výkresu jako např. špatné rozvržení nebo nastavení stránky před tiskem.

Řešení:

Vyzkoušejte tisk na více tiskárnách, za účelem zjištění, na které tiskárně (ve kterém ovladači) se problém vyskytuje. Pokud je to možné, vyzkoušejte také tisk na jiném počítači. Pokud se chybný tisk projeví pouze na jedné tiskárně, bude pravděpodobně poškozen ovladač tiskárny, ovladač tedy přeinstalujte nebo aktualizujte. Další možnost je tisk přes PDF nebo DWF. Pokud chyba přetrvává i po tisku na více tiskárnách, bude problém způsoben nastavením souboru. Vytvořte nové rozvržení nebo nastavení stránky před tiskem. Další možností je čistit nebo restaurovat DWG výkres.

Pokud se čáry objevují jen při tisku do PDF, použijte PDF driver v AutoCADu (nikoliv PDF driver Adobe nebo shareware drivery). Ověřte rovněž nastavení PDFFRAME, případně existenci oříznutých (clipped) PDF či OLE objektů v daném DWG.

ACADLT
100% *  CAD 
1.6.2016    1905×  
tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist