Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4657

CAD tip CAD tip # 7653:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Tři metody průhlednosti rastrových obrázků v AutoCADu.

A - odpověď Sample GIF V AutoCADu 2011 můžete využít tři odlišné metody pro zprůhlednění nebo částečné zprůhlednění určitých oblastí rastrového obrázku (i barevného) vloženého do DWG výkresu.

Průhlednost - 3 typy

  1. První cestou je využití vlastnosti "průhlednost", která je nabízena v rastrových formátech GIF a PNG. Tuto průhlednost využije volba "Průhlednost pozadí", která je v AutoCADu dostupná v kontextovém ribbonu nebo v paletě Vlastnosti (Ctrl+1) nebo v příkazu PRŮHLEDNOST. Zapnete-li tuto vlastnost entity, bude daná oblast rastrového obrázku plně transparentní. Tatáž vlastnost je k dispozici pro monochromatické (černobílé) rastrové obrázky (typicky TIFF) - např. skenované katastrální mapy.
  2. Druhou možností je vlastnost objektu Průhlednost (nové ve verzi 2011). Tu lze aplikovat i na jakékoliv rastrové obrázky a plynule řídit úroveň jejich průhlednosti. Opět nejlépe pomocí ribbonu nebo přes Ctrl+1. Na ukázkovém obrázku je použita průhlednost 20%. Viz též ZMĚNAV.
  3. Třetí cestou je vytvoření ořezové hranice uvnitř obrázku (OBROŘEŽ). Ta může mít libovolný tvar. Volba "přEvrátit oříznutí" ořízne vnitřek obrázku, ne vnější okolí hranice - viz ukázka.
Mapové verze AutoCADu a Raster Design navíc umožňují zprůhlednit určitou barvu (odstín) barevného bitmapového obrázku.
ACAD2011MapCivilCO
100% *  CAD 
21.11.2010    7799×  
formát mapa obrázek výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist