Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 11448

CAD tip CAD tip # 13585:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Úkolníček do Revitu

A - odpověď V poslední době jsme se často setkali s požadavkem, kde by chtěl vedoucí projektant mít možnost zapisovat úkoly do projektu Revitu bez využití dalších služeb. Jednoduše stylem, na který jsou mnozí vedoucí projektanti zvyklí, a tedy otevřít si výkres a dopisovat do něho poznámky a označovat místa, která jsou potřeba dodělat nebo opravit. Pro tuto činnost je nejlepší využít cloudové služby Autodesku (ACC Autodesk Docs), ale ukažme si případ, kdy prostě nemůžete nebo nechcete využít pokročilé možnosti a funkce BIM modelu.

Jednou z takových možností může být vytváření poznámek s uživatelským textem. Tyto poznámky jsou tvořeny pomocí samostatné rodiny, což umožňuje lepší ovládání, skrývání prvku pro tisk a jejich správu. Rodinu tvoříme například jako obecný popisek, vkládáme do ní parametry, které budeme potřebovat pro označení úkolu, popis a případně řízení viditelnosti. Následně lze vytvořit tabulku s poznámkami a umístit ji například jako úvodní obrazovku modelu, takže bude při otevření vždy jasné, co je potřeba udělat.

Ukázka "úkolů ke splnění":

Revit
100% *  CAD 
21.12.2022    725×  
cloud model rodina správa text tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist