Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6264

CAD tip CAD tip # 9601:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Umíte si přizpůsobit váš panel QAT?

A - odpověď Jednou z nejrychlejších cest ke spuštění často používaného příkazu v CAD aplikaci je jeho umístění do horního "panelu rychlého přístupu" (quick access toolbar, QAT). Panel je vždy po ruce, nezávisle na právě zobrazeném pásu karet.

Panel QAT jde přitom snadno uživatelsky přizpůsobovat, takže si do něj můžete přidat vaše vlastní oblíbené příkazy ve vaší CAD aplikaci a zefektivnit si tak práci. Jak v jednotlivých CAD aplikacích postupovat?

V AutoCADu (a na AutoCADu postavených profesních aplikacích) existují dvě cesty přizpůsobení. První je kliknutí pravým tlačítkem na stávajícím příkazu/ikoně v kterémkoliv ribbonu a volba funkce "Přidat na panel nástrojů Rychlý přístup".

Druhou cestou umožňující hromadná přizpůsobení, snadné sjednocení prostředí a kombinace vlastních a firemních přizpůsobení je využití editoru uživatelského prostředí - příkazu CUI. Nástroje pro přizpůsobení panelu QAT najdete ve stromu pod Panely nástrojů Rychlý přístup > Panel nástrojů rychlý přístup aplikace. Libovolný příkaz ze spodního seznamu přetáhněte myší nahoru na požadované místo panelu QAT.


Obdobný způsob přizpůsobení panelu QAT nabízí i Autodesk Inventor. Klikněte na libovolný příkaz v běžném ribbonu pravým tlačítkem a zvolte "Přidat na panel nástrojů Rychlý přístup". Pokud chcete do QAT přidat příkaz, který v ribbonu není (např. z aplikačního menu), předem si jej do ribbonu přidejte pomocí Nástroje > Přizpůsobit > Pás karet/Ribbon.


Prakticky identickou funci nabízí i Autodesk Revit - opět stačí kliknout na požadovaný příkaz pravým tlačítkem a funkcí "Přidat na panel nástrojů Rychlý přístup" je přidat do QAT.

Podobně lze do QAT přidat i většinu příkazů aplikace Autodesk 3ds Max. Z místní nabídky příkazu v ribbonu zvolte "Add to Quick Access Toolbar".

A panel QAT si mohou přizpůsobovat také spuštěné nadstavbové aplikace všech zmíněných produktů Autodesku.

ACADLTInvRevitCivilMax
100% *  CAD 
11.12.2013    3260×  
inventor revit
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Inventor · Revit · Civil 3D · 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist