Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7647

CAD tip CAD tip # 11203:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Úprava 2D zobrazení u rodin založených na hostitelské stěně.

A - odpověď Rodiny založené na hostitelské stěně se při načtení do projektu a osazení na libovolnou stěnu zobrazují vždy nekorektně, viz kuchyňská skříňka na obrázku.

Abychom docílil korektního zobrazení, je nutné provést následující kroky. Jako první věc je nutné si v editoru rodin vypnout zobrazení dané geometrie v půdorysu. Označíme si geometrii skříňky a v kontextové nabídce si vybereme možnost Nastavení viditelnosti.

V nastavení viditelnosti vypneme možnost zobrazovat Půdorys/RCP.

Následně si vybereme z karty Poznámky nástroj Maskovací oblast a danou geometrii, kterou jsme si skryli, si tímto nástrojem obkreslíme.

Jako další krok si v libovolném pohledu vybereme jednu z horizontálních rovin, nejlépe rovinu, která omezuje spodní hranu skříňky, popřípadě si můžeme vytvořit novou horizontální rovinu, ke které vztáhneme vytvořené maskovací oblasti.

Pokud máme jednu z horizontálních rovin pojmenovanou, nezbývá nám nic jiného než si označit vytvořené maskovací oblasti a přesunout je k této rovině. V kontextové nabídce vybereme možnost Upravit pracovní rovinu a vybereme název dané roviny.

Maskovací oblasti se nám přesunout k dané rovině, teď ještě zbývá odkliknout ve vlastnostech dané maskovací oblasti možnost Nakreslit v popředí.

Upravenou rodinu skříňky, či jiného objektu založeného na hostitelské stěně, načteme do projektu a již se nám bude daný objekt zobrazovat korektně.

Revit
100% *  CAD 
5.12.2016    1298×  
obrázek rodina stěna
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist