Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6450

CAD tip CAD tip # 9499:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Varování při načítání souboru - ohrožení zabezpečení (spustitelný soubor).

A - odpověď Při pokusu o načtení LSP nebo VLX souboru nadstavbové aplikace zobrazí AutoCAD varovný dialog "Spustitelný soubor byl nalezen mimo zadaná důvěryhodná umístění. Co chcete udělat?". Jak se tohoto hlášení zbavit?

Jde o implicitní nastavení AutoCADu 2014 - varuje před načtením programů nadstaveb umístěných v jiných než "bezpečných" adresářích (důvěryhodné adresáře).

Můžete tuto bezpečnostní ochranu vypnout pomocí proměnné SECURELOAD (na 0), ale správnou a bezpečnější metodou potlačení těchto varovných dialogů je přidání složky s vašimi nadstavbovými aplikacemi do seznamu cest důvěryhodných složek. Ty lze přidat pomocí pomocí proměnné TRUSTEDPATHS nebo pohodlněji pomocí Možnosti > Soubory > Důvěryhodná umístění.

Pokud máte váš adresář aplikací rozdělen na několik podsložek, můžete je přidat najednou pomocí speciální třítečkové notace. Například složky:

S:\Aplikace\Moje
S:\Aplikace\CADstudio
S:\Aplikace\Všehochuť

přidáte do bezpečných složek jedním zápisem

S:/Aplikace/...

Programová složka AutoCADu a všechny složky pro aplikace z Exchange Apps jsou automaticky považovány za bezpečné.

Kromě úplného vypnutí mechanismu pomocí SECURELOAD lze použít i dialog Možnosti. Na kartě System pak nalezneme nové tlačítko "Nastavení spustitelných souborů" (Executable File Settings). Jako spustitelné jsou považovány soubory ARX, DBX, HDI, LSP, FAS, VLX, MNL, DVB, DLL, SCR a další. Zde lze nastavit, zda externí funkce budou načítány jen z umístění, která jsou zadána jako důvěryhodná, nebo odkudkoliv, a zda se bude zobrazovat upozornění v případě načítání funkce umístěné mimo důvěryhodná umístění. Spodní část dialogu pak řídí proměnná ACADLSPASDOC.

ACAD2014ADT2014Civil2014ACADM2014Map2014
100% *  CAD 
17.10.2013    4048×  
autocad dialog proměnná
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist