Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1347

CAD tip CAD tip # 9014:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Více složek "Geospatial Coordinate Systems" v GIS produktech Autodesk.

A - odpověď Máte-li nainstalováno více GIS produktů Autodesku (verze či typy - např. AutoCAD Map, Civil, AIMS), máte pravděpodobně nainstalováno také více kopií sdílené knihovny s definicemi geoprostorových souřadnicových systémů (se soubory .CSD).

Tato knihovna je uložena ve složce C:\Users\All Users\Autodesk\Geospatial Coordinate Systems, ale může existovat několik kopií této složky (s číselnou příponou).

Když nainstalujete novou verzi GIS produktu, je tato složka automaticky přečíslována (zazálohována) - příklad:

  • Nainstaluji Map 3D 2011 -> je vytvořena jedna složka “Geospatial Coordinate Systems”.
  • Dále nainstaluji Map 3D 2012 -> složka “Geospatial Coordinate Systems” z verze 2011 je nakopírována jako záloha do přejmenované složky “Geospatial Coordinate Systems 2011”. Nová složka pro verzi 2012 se jmenuje “Geospatial Coordinate Systems” a je používána v Map 3D verze 2011 i v Map 3D 2012.
  • K Mapu 2011 a 2012 nainstaluji Civil 3D 2012 nebo AIMS 2012 -> získáte novou složku “Geospatial Coordinate Systems” z této poslední instalace, složku “Geospatial Coordinate Systems 2011” jako zálohu s instalace verze 2011 a složku “Geospatial Coordinate Systems 2012” jako zálohu instalace Mapu 3D 2012.

V programu AIMS (Infrastructure Map Server) můžete použít soubory webconfig.ini a serverconfig.ini, kde najdete nastavení MentorDictionaryPath. Nastavte jej tak, aby Map 3D, Studio ale i AIMS používaly stejnou cestu, tedy stejnou verzi souřadnicových systémů.

MapCivilAIMSTB
100% *  CAD 
9.1.2013    3120×  
autocad civil instalace knihovna mapa sdílení
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist