Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6993

CAD tip CAD tip # 13484:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Víceřádkové indexované poznámky v Revitu.

A - odpověď Indexované poznámky v Revitu (keynotes, klíčové poznámky) jsou řízeny z pomocných textových souborů s definicemi zobrazovaných textů. Tyto texty jsou standardně jednořádkové, ale jednoduchým trikem je můžete upravit na víceřádkové, s textem přes 2 nebo více řádků.

Otevřete si definiční soubor indexovaných poznámek (tabelátory oddělený soubor) ve vhodném textovém editoru (např. Notepad++) a v místě požadovaného zalomení řádku vložte řídící kód {LF} (/n, 0x0A, tvrdý konec řádku), např. stiskem kláves Alt+010. Soubor uložte a znovu načtěte v Revitu - Poznámky > Popisek > Indexovaná poznámka > Nastavení indexovaných poznámek.

indexová poznámka, indexové poznámky

Daná indexované poznámka pak bude v projektu vypadat nějak takto:

Nelze použít standardní editor Notepad (Poznámkový blok), protože ten obvykle (kromě případů, když už soubor obsahuje řádky oddělené {LF}) doplňuje každý zadaný znak {LF} automaticky i znakem {CR}, tedy klasickou kombinací řídicích znaků pro nový řádek.

Další možností je upravit textový soubor definice pomocí MS Excelu (otevření, následný export zpět do TXT) a úprava dané buňky pomocí kombinace Alt+Enter (tvrdý konec řádku).

Revit
100% *  CAD 
22.9.2022    798×  
blok excel export text
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist