Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7861

CAD tip CAD tip # 7915:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vyhledání šraf neudávajících plochu.

A - odpověď Výkresy AutoCADu mohou obsahovat šrafy, které - většinou vinou ztráty asociativity - nevykazují vlastnost "Plocha" a nelze je tak použít pro stanovení výměry. U sumarizace ploch několika samostatných šraf pak mohou tyto chybné šrafy způsobovat obtíže a je třeba je nejprve opravit - zkrekonstruovat obrysovou hranici a šrafuru vytvořit znovu.

Aby bylo možné snáze nalézt tyto problematické šrafy, vytvořili jsme LISP utilitu SelHatch0, která vybere z výkresu ty šrafy, které neobsahují vlastnost Plocha (Area) - tedy např. okno Vlastnosti neudává výměru dané šrafy.

Utilitu SelHatch0 si stáhněte z Download, načtěte ji pomocí APLČTI a spusťte příkazem SELHATCH0. Nalezené objekty šraf jsou před-vybrány pro další editaci.

Pokud máte k dispozici jen AutoCAD LT a nemůžete tak použít LISP utility, pomůže filtr výběru. Použijte příkaz RVYBER, tlačítkem "Vybrat objekty" vyberte všechny objekty výkresu (oknem), jako Typ objektu zvolte Šrafy, zvolte vlastnost Plocha, jako kritérium zadejte "Je větší než" hodnota 0. Klikněte "Vyjmout z nové výběrové množiny". Po potvrzení dialogu vám zůstanou vybrané ty šrafy, které neudávají plochu.

ACADACLTADTCivil3D
100% *  CAD 
15.4.2011    2887×  
autocad dialog lisp šrafy vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist