Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1002

CAD tip CAD tip # 7240:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vyhledání textu v DWG výkresu (bez AutoCADu).

A - odpověď Pokud potřebujete hledat konkrétní text (textový řetězec) ve výkresu AutoCADu a máte k dispozici AutoCAD, AutoCAD LT nebo jinou verzi aplikace postavené na AutoCADu, je situace jednoduchá - použijete prostě příkaz NAJDI.

Pokud jste ale pouze "spotřebitelem" DWG výkresu a nemáte k dispozici licenci CAD aplikace, je situace složitější. Funkci pro nalezení textu ve výkresu obsahuje bezplatný CAD prohlížeč Autodesk Design Review. Ten umí zpracovávat výkresy ve formátu DWF, DWFx a (zprostředkovaně) i DWG a DGN. Můžete tedy využít funkce (tlačítka) Find v ribbonu Home > Search a zadat hledaný text. V panelu Find se zobrazí všechny výskyty nalezeného textu ve výkresu (v textových entitách, vlastnostech, názvu, atd.). Poklepáním na jednotlivé položky seznamu zazoomujete na konkrétní výskyt hledaného textu.

Vyhledání textu v DWF

Vzhledem ke způsobu převodu (publikování) DWG výkresu do DWF lze vyhledat pouze texty psané některým z TrueType fontů (nikoliv SHX) - viz Tip 6654.

Pro vyhledání výskytu daného textu v celé skupině výkresů můžete využít např. utilitu srxText nebo indexování obsahu DWG výkresů uložených v document-management aplikaci iProject nebo Autodesk Vault nebo v cloudovém Autodesk A360.

DWFDWFACADiProjectVault
100% *  CAD 
7.3.2010    5000×  
autocad font formát licence prohlížeč převod publikování skupina text vault vlastnosti výkres
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist