Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9233

CAD tip CAD tip # 13869:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

XrefStamp - vytvořte dynamický seznam xrefů v DWG výkresu.

A - odpověď Pomocí freewarové LISP utility (reaktoru) XrefStamp můžete vytvořit dynamický seznam všech xrefů odkazovaných z hlavního výkresu. Tento seznam lze zobrazit v komentářích výkresu a v atributu bloku. Seznam může obsahovat plné cesty, velikosti a datumy jednotlivých externích výkresů.

Stáhněte si VLX soubor XrefStamp ze stránky Download, načtěte jej do AutoCADu pomocí APLČTI (můžete jej chtít načítat automaticky, takže jej přetáhněte na ikonu poznámkového bloku) a zadejte příkaz XREFSTAMP pro jeho spuštění.

Zadejte možnosti - Formát výpisu, název bloku popisu (pokud existuje) s víceřádkovým atributem, zda se mají aktualizovat Komentáře ve vlastnostech DWG a zda se má spustit reaktor pro budoucí aktualizace. Nebo stačí použít [apply] pro vytvoření seznamu. Zobrazí se v příkazovém řádku, volitelně se aktualizuje v Komentářích výkresu a vypíše se v bloku (blocích) popisů. Pokud je reaktor zapnutý, veškeré budoucí aktualizace xrefů se projeví ve vašem bloku popisů nebo v Komentářích DWG.

Formát zobrazení jednotlivých řádků xrefů lze specifikovat pomocí formátového řetězce, kde jsou jednotlivé vlastnosti xrefu kódovány jako $X (název xrefu), $N (název souboru), $P (cesta), $S (velikost, bytů, nebo $KS kilobytů), $T (časové razítko) nebo individuální komponenty data a času. Výchozí formátový řetězec je:

"\r\n[$X] = $P | $KSkB @ $D.$M.$Y $H:$M"

Výchozí název bloku popisu je "XREFSTAMPBLOCK" (vytvořte si jakýkoliv blok s jedním víceřádkovým atributem). Výchozí hodnoty jsou Komentáře=ZAP, Reaktor=ZAP. Nenačtené xrefy nejsou uvedeny.

Všechna nastavení jsou ukládána v Registry, takže jsou uchovávána mezi sezeními. V Registry je můžete také přenastavit (viz HKCU\SOFTWARE\Arkance Systems\XrefStamp).

Pro jednoduchý výpis xrefů můžete také použít RText - Tip 511

ACADADTPlantACADMCivilMap
100% *  CAD 
24.9.2023    726×  
atribut blok formát lisp vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist