Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5810

CAD tip CAD tip # 12280:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Závitové spoje pro 3D tisk z Fusion 360.

A - odpověď Autodesk Fusion 360 umožňuje 3D tisk skutečných závitů pro šroubové spoje. Při jejich tvorbě a nastavení je potřeba dodržovat některé postupy.

  • Při volbě typu a velikosti, jemnosti závitu berte do úvahy přesnost použité 3D tiskové technologie.
  • Pro tvorbu závitu na vybrané válcové ploše, resp. ve vybrané díře, použijte funkci Create > Thread (Vytvořit > Závit). V paletě nastavení THREAD (ZÁVIT) je pak nutné zaškrtnout volbu "Modeled" (Modelovaný), aby vznikl skutečný 3D tvar závitu (nikoliv jen kosmetický, znázorněný závit).
  • Pro 3D tisk může být důležitá vzájemná poloha závitů šroubového spoje. Zobrazte si spoj v řezu (funkce Inspect > Section Analysis, resp. Kontrola > Analýza řezu) a posunem závitu resp. komponenty vzájemně srovnejte zuby závitu.

  • Závity automaticky pracují s tolerancí (vůlí). Třídu tolerance pro vybrané typy závitů můžete určit v dialogu THREAD ve výběrovém poli "Class" (Třída).
  • Vůli můžete ručně upravit pomocí posunu ploch na povrchu modelovaného závitu. Vyberte plochu na povrchu závitu a funkcí "Move" nebo "Press Pull" posuňte vnější plochu závitu tak, aby se např. zvětšil odstup (vůle, tolerance) mezi závity.

  • Dejte rovněž pozor na náběhy závitu, aby nebránily následnému zašroubování.
  • Při použití modelů z funkce Insert > Insert McMaster-Carr (Vložit > Vložit komponentu z katalogu McMaster-Carr) pamatujte, že licence katalogu nedovoluje 3D tisk či jinou výrobu z katalogu vložených modelů (You shall not use the CAD Models to engage in 3D printing or other fabrication of the objects depicted in the CAD Models for any other purpose.).
Fusion360
100% *  CAD 
21.6.2019    3293×  
dialog fusion licence model povrch řez tisk tolerance závit
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist