Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8864

CAD tip CAD tip # 13030:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zdánlivě opačný popis potrubí v řezu v Revitu.

A - odpověď Potrubí o rozměru např. 630x400 mm je v půdorysu označeno správným štítkem [630x400], ale v řezu je totéž potrubí označeno stejným štítkem [630x400], i když hodnota štítku má být [400x630].

Pokud vymodelujete potrubí v půdorysném zobrazení a poté jej označíte štítkem šířky/výšky, zobrazí se tento štítek v půdorysném zobrazení správně. Pokud však budete pokračovat v návrhu potrubí v úseku a označíte potrubí stejným štítkem v tomto úseku, pak se bude zdát, jako by byl štítek v tomto úseku otočen, což není tak docela pravda, protože při pohledu na 3D zobrazení je šířka/výška navrhovaného potrubí vždy relativní vůči trajektorii jeho návrhu - podrobněji viz přiložený snímek obrazovky.

Označíte-li takto navržené potrubí v řezu, všimnete si, že hodnoty šířky/výšky v panelu nastavení (podbarvené zeleně) a stejné hodnoty v panelu vlastností jsou otočené (opět viz snímek obrazovky). To znamená, že hodnoty na panelu nastavení (zeleně podbarvené) jsou vždy vztaženy k aktuálnímu zobrazení a hodnoty na panelu vlastností jsou vždy vztaženy k celkové trajektorii návrhu potrubí.

Popiska šířky/výšky potrubí se ale umí podívat jen na parametry v panelu vlastností - tj. v řezu se zdánlivě hodnoty štítku zobrazí jako prohozené, ale toto chování je správné, protože šířka a výška potrubí je vždy jen jedna pro konkrétní potrubí, a pokud by se štítek v řezu choval opačně, pak by šířka/výška potrubí měla jiné hodnoty, které by byly relativní pro konkrétní zobrazení, a ne pro konkrétní potrubí.

Pokud byste chtěli štítek, který by v řezu zobrazoval kvazi vyměněné hodnoty, vytvořte nový typ štítku, kde pouze prohodíte popisky šířky a výšky.

Pro lepší pochopení viz výše uvedený snímek obrazovky (zvětšete kliknutím). Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Revit
100% *  CAD 
10.8.2021    692×  
potrubí řez
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist