Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7425

CAD tip CAD tip # 11765:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zpětná kompatibilita DWG výkresů z AutoCAD Civil 3D.

A - odpověď Samotný formát DWG je zpravidla shodný (obousměrně kompatibilní) mezi několika následnými verzemi AutoCADu. Např. formát DWG2010 byl shodný ve verzích AutoCAD 2010 až 2012 - viz Tip 4504 a Tip 253.

Profesní verze AutoCADu, včetně AutoCADu Civil 3D, ale ukládají do DWG souboru i své vlastní speciální inteligentní objekty, např. koridory, modely terénu, příčné profily. Tyto objekty se vyvíjejí od verze k verzi a nový typ (verze) objektu zpravidla není zpětně kompatibilní - tedy starší verze AutoCADu Civil 3D nerozumí novým parametrům uloženým v tomto objektu novou verzí.

To je důvod, proč výkresy AutoCADu Civil 3D (a většiny dalších profesních verzí AutoCADu) nejsou zpětně kompatibilní se starší verzí - a to ani v případě, že samotný souborový formát DWG se mezi těmito verzemi nezměnil. V případě AutoCADu Civil 3D platí výjimka pro verze 2013-2016, mezi kterými se neměnil vnitřní formát oněch inteligentních AEC objektů. Tyto verze tak byly kompatibilní dopředně (nahoru) i zpětně (dolů). Ostatní starší i novější verze AutoCADu Civil 3D jsou kompatibilní pouze směrem nahoru - tedy např. projekt z verze 2017 otevřete ve verzi 2018 a projekt z verze 2010 otevřete ve verzi 2015, ale ne naopak.

Řešením pro přenos do starší verze je rozbít AEC objekty na prosté entity AutoCADu (čímž ztratíte jejích inteligenci, dynamičnost). To zařídíte buď příkazem AECOBJEXPLODE nebo exportem projektu do formátu "pro AutoCAD" (AECEXPORTTOAUTOCAD). V některých případech lze přenos zajistit také pomocí LandXML.

Civil
100% *  CAD 
19.1.2018    3136×  
autocad civil export formát koridor model terén výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist