Zobrazit plnou verzi příspěvku: 3D PDF a Inventor

dusek
26.01.2012, 08:46
Dobrý den,mám 3D model ve formátu PDF. Je nějaká možnost otevřít tento model v Inventoru nebo v nějakém přidruženém programu? Zkoušel jsem to standartní cestou, ale nedaří se mi to otevřít. Potřeboval bych z toho PDF vyčíst nějaké rozměry ...DíkyV.D.


Vladimír Michl
26.01.2012, 10:51
Tam se obávám že cesta zpátky nebude jednoduchá.
(Ale když tak v 3D DWF jde odměřovat snadno.)

dusek
26.01.2012, 11:25
myslíte otevřít v Design Review? V tom sem to zkoušel, ale hlásí mi to chybu při převodu.


Vladimír Michl
26.01.2012, 13:11
Ne, myslel jsem to jako alternativu už při tvorbě/volbě publikačního formátu. Design Review neumí převést 3D PDF.

Lukáš 85
26.01.2012, 15:20


Ono právě použití v 3D PDF má i tu podstatu, aby s ním byl obsah ( model ) ochráněn. Tento nástroj má sloužit jako prezentační, nikoliv publikační. Sami jsme o tomto přemýšleli, hledali jsme nástroj, který by nám umožnil ,,blokovat" naše modely s ohledem na firemní a konstrukční know-how, vůči jiným firmám i případným ,,zákazníkům".

Vladimír Michl
26.01.2012, 16:18
Ano, chápu, v tomto se princip DWF a PDF neliší. Jen se liší možnosti "implicitní prohlížečky" - Design Review umí v DWF odměřovat, Acrobat Reader v PDF neumí (tím ale není PDF o nic více chráněn, jiná prohlížečka může umět i odměřovat).
 
Obsah je ale celkem dostatečně chráněn v obou případech.

roice
27.01.2012, 08:42
dusek: Bohužel k editaci 3D pdf slouží, tedy prozatím jsem nenarazil na jiný, sw. 3D PDF Converter od firmy Tera 4D (http://www.tetra4d.com). Bohužel je to dostupné jako plugin k plnému Akrobatu X. Je teda mít licenci jak na akrobat a k tomu za cca 10-15-tis. plugin pro zpracování 3D dat. Ale zase je fakt že toho umí opravdu hodně.
Vladimír Michl: Nerad bych Vám kazil iluze, ale DWF není žádná výhra. Je to formát s velmi špatnou podporou na počítačích uživatelů a to i když Autodesk bude zarytě tvrdit opak, tak 80% lidí s Windows 7 to neotevře i když by mělo (viz:http://images.autodesk.com/adsk/files/dwfx41.readme.html ). Takže musí doinstalovávat prohlížeč. Navíc se jedná o extrémně pomalý prohlížeč se špatnou akcelerací 3D grafiky na straně klienta. A o mizerném a pro běžného uživatele nepřehledném a neintuitivním rozhraní 
Design Review ani nemá smysl mluvit. Narozdíl od pdf, které dnes otevře defakto každý (a to nejan na windows) a i ten největší pc trouba ty 4 tlačítka zvládne během chvilky ;).

hoboj
27.01.2012, 08:42
To bych moc netvrdil, protože pokud by někdo chtěl něco okopírovat, stačí si v Design Review skrýt všechny ostatní komponenty a v klidu si  díl po díle odměřit celou sestavu -> z toho potom akorát vytvoří výkresy a má hotovo. Jedině, jak je to možné ošetřit-> použít funkci Shrinkwrap a nebo Derive (odvozená součást), kde se vybere možnost vše spojit do jednoho objemového tělesa.
 
Pokud se dá zjistit a odměřit danou součást, kterou třeba zákazník potřebuje např. na náhradní díly. Stačilo by mu potom si to akorát vytáhnout, okótovat a vyrobit.  

dusek
27.01.2012, 10:05
tak k práci s 3D pdf ještě slouží program 3D Reviewer. Ten by měl být součástí Acrobat 9 Pro Extended. Mělo by jít převádět data tam i zpět. Bohužel mám pouze Acrobat Pro, takže jsem nahranej. 


Vladimír Michl
27.01.2012, 10:38
[QUOTE=roice]Vladimír Michl: Nerad bych Vám kazil iluze, ale DWF není žádná výhra. Je to formát s velmi špatnou podporou na počítačích uživatelů a to i když Autodesk bude zarytě tvrdit opak, tak 80% lidí s Windows 7 to neotevře i když by mělo. Takže musí doinstalovávat prohlížeč. Navíc se jedná o extrémně pomalý prohlížeč se špatnou akcelerací 3D grafiky na straně klienta. A o mizerném a pro běžného uživatele nepřehledném a neintuitivním rozhraní  Design Review ani nemá smysl mluvit. Narozdíl od pdf, které dnes otevře defakto každý (a to nejan na windows) a i ten největší pc trouba ty 4 tlačítka zvládne během chvilky ;).[/QUOTE]
Jde o dvě odlišné situace (a nijak nesouvisí s Win7) - pro 2D DWF (resp. DWFx) nepotřebuje uživatel instalovat žádný prohlížeč - od WinXP sp2 je součástí operačního systému. Pro 3D DWF (ale i PDF) potřebuje instalovat prohlížecí program pro lokální prohlížení (v obou případech s plně přizpůsobitelným uživatelským rozhraním a 3D akcelerací). Navíc pro web prohlížení DWF už také nepotřebuje nic instalovat (pokud má moderní web prohlížeč) a 3D model DWF/DWFx může interaktivně otáčet a prohlížet s plnou akcelerací (WebGL) - viz Cloud Documents a QuickShare:
http://www.cadstudio.cz/autodesk-quickshare-online-prohlizeni-2d-3d-cad-dat-art1492

EuroTec
27.01.2012, 14:54


Již několik let úspěšně používáme se svými obchoními partnery dwf i dwfx formát. Bohužel však musím konstatovat, že tento formát v miderních verzích nějak naboptnal a obyčejná PC s ním mají najednou veký problém. Zkuste říci soudruhovi ze západního německa, aby si nastavil 3d akcelerátor. Mám dokonce zkušenost, že i moje PC na kterém bez větších problémů běží I2012 má s některými dwf celkem honičku.