Zobrazit plnou verzi příspěvku: Aktualizace materiálů na výkresu.

roice
15.03.2012, 09:20
Ahoj mám takovou blbůstku. Mám vše hotové, ale šéf změnil materiál produktu, nebo spíš jedné z variant. Ale já už mám hotové výkresy a připravené výstupy. Bohužel když změním materiál přes iVlastnosti přímo v sestavě, tak že mi u původních modelů zůstane původní materiál. Tak se mi na výkresech nezaktualizují. Když změním polohu nebo cokoli jiného tak se výkresy, hned překreslí a funguje vše jak má, ale materiály zůstanou stejné. Každopádně když do výkresu vložím, sestavu znovu, tak se vloží s již novým materiálem.Což je pro mne téměř nepoužitelné a měl bych v tom další den práce a s úpravou výkresů.Neexistuje nějaký nástroj, který by aktualizoval výkres nějak natvrdo, tak že si načte všechny hodnoty znova.

flesar
15.03.2012, 10:41
Zkuste změněnou součást uložit a výkres aktualizovat. U starších verzí jsem nepostřehl žádnou komplikaci v tomto směru.


roice
15.03.2012, 11:36
Nic nepomohlo, zavřít, otevřít, zobrazit jako drát, uložit načíst, změnit název a nechat načíst znovu, nic. Začal jsme to překreslovat, je to zajímavá chyba.Holt si na to příště musím dát pozor a upozornit šéfa, že dodatečné změny materiálů jsou velká komplikace, protože se výkresy musí dělat znovu.

flesar
15.03.2012, 12:06
Ve verzi AIP 2009 nemusím součást ani ukládat a ve výkresu se materiál změní automaticky.Prověřte propojení vyplnění vlastnosti ve výkresu s modelem, jestli někdo neupravil popisové pole nebo něco podobného.Nebo zkuste změnit materiál jiného dílu, jak se bude výkres chovat.

roice
15.03.2012, 12:57
jj to je stejné, také když posunu nebo otočím modely, nebo když změním vazby atd.. tak se to online mění i ve výkresu, ale barvy a materiály se nemění.Teď jsem to ještě vyzkoušel.Do sestavy dám dvě kuličky, jedna ocel druhá guma - uložím - vytvořím výkres - uložím = OK (jedna šedá druhá černá)V sestavě změním materiál jedné z kuliček, třeba na zlato, v sestavě ok ve výkresu jsou hodnoty a barvy původní. Když dám vložit sestavu znovu, tak se vloží s již novými materiály, ale původně vložená sestava je beze změn  (jedna šedá druhá černá).Všechny nastavení o kterých vím jsem zkontroloval a nic zvláštního.

Pavel Žáček
15.03.2012, 13:17
Měňte materiál v součásti a ne v sestavě.

roice
15.03.2012, 13:30
Tím si zruším základní vlastnosti součástky a poškodím tak 10x víc výkresů. Ta možnost změnit materiál přímo v sestavě je přesně z tohoto důvodu, aby původní součástka zůstala zachovaná a přitom mohl člověk dělat varianty za chodu. Tak jak to obyčejně bývá.

dusek
15.03.2012, 14:44


Jak měníte materiál přímo v sestavě?

Jinak tento váš problém jde řešit pomocí Uživatelské iVlastnosti.
Vytvořte si Uživatelskou iVlastnost, napřiklad S_Materiál. Do této
vlastnosti napište požadovaný materiál.

Potom si otevřete Editor stylů a tam budete mít zálořku Kusovník.
Najděte si kusovník co používáte. Ve výchozím nastavení sloupce klikněte
na Materiál. Otevře se vám okno, tu přejděte na kartu Substituce. Zde
ji nastavte jako na přiloženém obrázku.

Toto má za důsledek to, že pokud vyplníte Uživatelskou iVlastnost
S_Materiál, tak se vám v rozpisce přepíše materiál z fyzikálních
vlastností.

My to takto používáme u sestavy u dílů, které mají vlastní podvýkres.

Nezapoměňte styl uložit a ve starých výkresech kusovník aktualizovat.


dusek2012-03-15 14:49:43

dusek
15.03.2012, 14:50

Opět mi nejde vložit obrázek, tedy náhled na něj by měl být zde http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=1133181946012


dusek2012-03-15 14:53:19

roice
19.03.2012, 12:26
Materiál v sestavě se mění více než snadno. U dílu, nebo podsestavy, iVlastnosti -> Karta Výskyt
 -> Styl barev a hotovo :))Nevím jestli je to korektní nebo ne, jde to a dělá to přesně to co potřebuji :)Přes kusovníky mi to nenapadlo, pro to co dělám je to spíš zdržení, ale když to půjde kouknu na to, třeba mi usnadní práci. Většina z toho co dělám nikdy existovat nebude a jde spíš o vizuál. Kusovníky a přesné výkresy pro výrobu se dělávají až když se vedení, nebo nějaký zákazník rozhodne, že tohle je pro něj to pravé. Pak to dostává konstrukce, kde už to kluci jedou do CADu a dolaďují produkci. A mají ode mně v ruce solidní vstup pro přesnou práci.Každopádně moc díky za zamyšlení nad problémem.

dusek
19.03.2012, 13:57
No jo, ale to neměníte materiál, ale jenom barevný vzhled. Materiál a vše s tím spojené se dá vyměnit pouze v Fyzikálních iVlastnostech. Takto jak to děláte změníte barvu, ale hmotnost, hustota a tak dál zůstane při starém.