Zobrazit plnou verzi příspěvku: AutoCAD kurz
Zdravím.Neviem či tu píšem správne ale veľmi by ma zaujímal názor ľudí ktorí sa venuju práci v AutoCAD-e. Ide o to že nemám žiadne skúsenosti čo sa týka práce v AutoCAD-e teda len také základné. Ale mám možnosť absolvovať kurzy AutoCAD začiatočník,pokročilý a expert uplne zadarmo. Celková dlžka kurzov spolu cca. 2 týždne. Chcel by som skúsiť tento kurz ale oplatí sa mi to? je šanca sa niekde lepšie zamestnať v tejto oblasti tak aby som využíval naplno to čo sa na kurze naučím? Nechcem skončit niekde v pásovej výrobe ale rád by som trošku na svojej odbornosti zapracoval a mal sa v buducnosti lepšie. Možno je to blbosť ale chcel by som vediet váš názor.Vopred vdaka :)
Boleslav
03.02.2016, 22:37
Znalosti v nějakém oboru se vám pro hledání práce můžou vždycky hodit. I když se 14-denní "praxí" zaměstnavatele nijak moc neokouzlíte.
Dobrý den,a pro jaký obor chcete AutoCAD používat?S kurzy je to tak, že se vyplatí v tom případě, že po jejich absolvování budete program prakticky používat. Pokud byste AutoCAD začal používat až cca za 1/2 roku od absolvování a mezitím na něj „nešáhl“, tak jakoby jste na kurzu ani nebyl a můžete jej absolvovat znovu ;-(.P. S.: Samotná znalost programu Vám obvykle lepší práci nezaručí, je nutno máknout i na jiných věcech, ale to už je závislé od oboru a směru, kterým se chcete ubírat.
PepaR2016-02-04 14:39:31
Souhlasím s PepouR. Ze zkušenosti vím, že má-li mít kurz nějaký význam, musí člověk OKAMŽITĚ začít s programem pracovat - jinak zůstane povědomí, co všechno program umí, ale většinu konkrétních informací z kurzu člověk zapomene během pár týdnů.Nicméně - v profilu máte uvedeno, že jste student a jako student máte možnost si stáhnout a používat studentskou verzi AutoCADu zdarma (info na stránkách CAD Studia nebo Autodesku). Takže pokud vás konstruování či projektování baví a chtěl byste to mít jako budoucí profesi, můžete se tomu doma věnovat dle libosti. A určitě dvoutýdenní kurz zdarma je zajímavá nabídka.Pochopitelně záleží na oboru, který studujete - samotný AutoCAD je obecně koncipovaný sw, pro strojaře je určen AutoCAD Mechanical, pro jiné obory jsou specializované verze či nadstavby, ale to už asi trochu předbíhám.Hodně štěstí ve vaší budoucí profesi.
Jo - ještě jednu poznámku. Ve strojní konstrukci je AutoCAD docela vytlačován parametrickými 3D modeláři (Inventor, SolidWorks, Catia, ...). To jen, že mnozí potencionální zaměstnavatelé budou požadovat spíše tyto znalosti.
V duchu pana Mrázka si též dovolím doplnit. Ve stavařině je parametrickým ekvivalentem Revit a už nyní se v řadě kanceláří bere jako znalost CAD (AutoCAD, ...) + BIM (Revit, ArchiCAD), jako jeden ze základních požadavků na uchazeče.
PepaR2016-02-04 10:52:07
Pokud je to zadarmo a ten čas tomu můžete věnovat, já bych tam šel. Moc bych si od toho nesliboval, spíš jen takové povšechné informace, ale i ty se mohou hodit. Silně to závisí na tom, jakou úroveň bude mít školitel. Bude dobré, pokud si předem opatříte nějaké reference o tom kursu a pokud se dá sehnat nějaký program co tam chtějí probírat nebo i studijní materiály, tak se předem připravit.
Dakujem pekne za odpovede :) tak je mi viac ako jasné že to ze absoluvjem kurz neznamená že som expert do toho a že budem mat hned XY ponuk. To ani neočakávam a celkovo toto moje vzdelávanie sa v smere AutoCAD a programy tomu podobné beriem ako dlhodobejší proces. Mám ho už v PC tak isto ako aj Catiu. Mám knižky, manuál, video tutoriály atd. Takže po absolvovaní kurzu sa tomu budem naplno venovať doma a snažiť sa naučit čo najviac. Čo sa týka oblasti v akej chcem pracovať v AutoCAD-e to práveže ešte neviem. Predstavte si že som na bode NULA. Môžem sa vydať akýmkoľvek smerom čo sa týka zamerania a následne všetok svoj čas venovať do vzdelávania sa v danom smere. Po kurze AutoCAD by som mal mať možnosť aj na Catiu taktiež všetky 3 úrovne takže ak sa bude dať určite si urobím aj ten kurz. ešte raz dakujem za skvelé odpovede aspon mam lepší prehlad v tejto oblasti :)
Tak jen pozor na jednu věc (už to zmiňoval PepaR) - AutoCAD je technický prostředek (=chytřejší kreslicí prkno). Pro každého zaměstnavatele má větší prioritu obsah - tedy co jste schopen vymyslet. Pomocí sw publikujete své myšlenky a nápady.Jenom samotným kreslením se prakticky uživit nedá - dříve byla profese "Kreslič - ka", ale to bylo o tom, že konstruktér nakreslil výkres na papír tužkou (aby mohl mazat, opravovat apod.) a kreslička to překreslila na pauzák v tuši, aby se to mohlo kopírovat. Teď už to tak nefunguje - vždy je potřeba té FORMĚ (AutoCADovský výkres) dát OBSAH. A to je právě o té specializaci, které se chcete věnovat (strojní konstrukce, stavební projekce, elektrokonstrukce, vzduchotechnika, ...)