Zobrazit plnou verzi příspěvku: Chyba instalace

Káťa
01.09.2014, 12:35
Dobrý den,jsem vlastníkem AutoCADu 2014 a Inventoru Professional 2014 ve studentské verzi. Měla jsem pár problémů s aktivací, které jsem po delší době překonala, ale poté se ukázal problém ještě větší. Oba produkty jsem nainstalovala na disk D do patřičných složek, kde se však nainstalovala jen malá část a více než 17 GB dat se nainstalovalo na disk C bez jakéhokoliv upozornění, přičemž mi místo na disku C dochází. Pochopitelně mi disk C slouží pouze pro operační systém, produkty od Autodesku zde nemají co dělat a už vůbec ne bez mého svolení. Mám rovněž program Creo Parametric 2.0, který se mi na disk D bez problémů nainstaloval.Setkal se někdy někdo se stejným problémem, popřípadě jaké je zde řešení (je-li řešení)?Děkuji, K.

Vladimír Michl
01.09.2014, 13:22

U žádné větší a moderní Windows aplikace nezabráníte instalaci části sdílených systémových knihoven na systémový disk (.NET knihovny, sdílené knihovny, soubory uživatelského profilu, zástupci na plochu, registry, dočasné soubory...). Nicméně 15GB je nějak moc, to vypadá, že máte na C: nainstalováno např. Obsahové centrum Inventoru nebo instalační obraz média.

Káťa
01.09.2014, 18:39
Zdravím Vás,instalační obraz média pravděpodobně nepřipadá v úvahu, protože složky Inventoru jsou rozděleny po celém disku C (nejedná se o 1 složku souborů - ověřeno programem SpaceMonger). Pokud se obsahovým centrem myslí složky typu bin, tak se opravdu nalézají rozházené po disku C. Je zde reálná šance, že při přeinstalování stejnou cestou (instalace na disk D do složky určené pro Inventor) nenastane stejná situace?

Vladimír Michl
01.09.2014, 18:53

Jak velké složky "BIN" máte na disku C:? Není to náhodou ve složce C:\Autodesk ?To je nějaké divné, protože podle Readme (nepřeměřováno) jsou celkové diskové systémové požadavky Inventoru 2015 tyto:


System
Actual Disk Required

Windows 32 bit
Total - 5.02 GB
System drive (required) – 3.31 GB

Windows 64 bit
Total - 8.19 GB
System drive (required) – 5.67 GBPokud jsou nároky na C: způsobeny Obsahovým centrem, pak stačí přesunout složku:c:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2015\Content Center\Libraries a podle toho pak upravit nastavení projektu v Možnostech.

Káťa
01.09.2014, 20:23
Nebudu zde vypisovat cesty k souborům (jsou zdlouhavé), myslím, že tento screen bude nejvýstižnější: http://prntscr.com/4ioxy5Napočítala jsem tedy 16,1 GB dat zabíraných Autodeskem (AutoCAD z toho nemá téměř nic, předpokládám).V C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2014\Content Center\Libraries je "pouze" 2,8 GB zabráno (viz obrázek), samozřejmě i tohle místo je k dobru.

Vladimír Michl
01.09.2014, 21:33

Ty "Content" složky jdou přesměrovat snadno (viz výše), Materiály také, TrueView pravděpodobně také, Vault bude asi v jednouživatelském prostředí zbytečný. Zbytek je v uživatelské složce, kterou máte zdá se nasměrovanou na C: (jako operační systém). To je ale nastavení Windows, ne Inventoru.

Káťa
03.09.2014, 19:15
Složku Libraries jsem přesunula a následně a nastavila v Inventoru jiné umístění. Ale u ostatních složek nevím, kam přesně je přesunout a jak to nastavit v Inventoru (nikdy předtím jsem takové věci nemusela řešit). Můžete mi ještě s tímhle poradit, prosím?EDIT: Zkoušela jsem přesunout složku Users podle několika návodů na internetu, ale nevydařilo se to ani v jednom případě. Prý to není problém od Windows 7 Professional, ale u Home (které vlastním) je to nejspíš neřešitelné, popřípadě hodně složité. Teoreticky bych si mohla přeinstalovat Windows 7 na Professional, ale pro mě to znamená to samé, jak přeinstalovat Home, musela bych znovu instalovat programy typu Inventor a Creo by se mi opět získávalo s obtížemi.
Káťa2014-09-03 20:07:16

Vladimír Michl
03.09.2014, 21:49

Nastavení složek pro Content, popř. pro materiály a další najdete v Inventoru v Možnostech aplikace (pod "I"), např. v kartách "Obsahové centrum" a "Soubor". Ukládání uživatelských dat pod složku Users je doporučení Microsoftu (mj. umožňuje roaming profilů), takže aplikace, které se neřídí tímto standardem, mohou naopak být problematické.