Zobrazit plnou verzi příspěvku: Co lze vytvořit??

Slade
11.03.2005, 10:17
Ahoj všichni
mám dotaz
protože nejenom kreslím ale zároven děláme s kolegou i cosi jako cenaře chci se zeptat bylo by možné vytvořit cosi co veme model a na uákladě kolik je tam třeba děr by vyhodnotilo kolik asi tak času potřebuji k uříznutí a vyvrtání?? časi pro jednotlivé ukony bych zamozřejmě nadefinoval ale protože se trošičku začíná dařit dostávat od našich západních kolegů nejen výkresy v PDF ( z těch bych tedy blil protože stejně plno věcí musíte znovu kreslit třeba pro pálení) tak i dxef a nebo dwg a už i posílájí modeli třeby ve stepu a pod
prosím jaké máte s posíláním z venku výkresů zkušenosti??
a pane Michl nikde zatím co jsem se bavil a sbíral informace venku tak když řeknu inventor tak koukaj jak puci je nebo není rozšířen v SRN??
 
děkuji
Slade

Slade
11.03.2005, 11:27
a ještě jeden problé jakým způsoben do razítka sestavy přenést hmotnost sestavy z fyzikálních ivlastností??
dějkuji Slade

Ľubomír Pápay
11.03.2005, 11:35
Tú hmotnosť môžete vyriešiť iProperty Collectionom. Písal som tu o tom v téme o Max rozmeroch....co tu bezi uz asi tyzden. Autodesk sa tu moc nepochlapil...
 

Rumisch
11.03.2005, 12:26
zatial to riesim cez uzivatelske vlastnosti v parte.Tam si napisem hmotnost, ktora sa automaticky prenesie do peciatky. na iProperty Collection sa moc uz nespolieham, iba ak tak na vahu a tazisko.Minuly tyzden mi zacal INV. robit rozviny sikmo ku suradnicovemu systemu.Potom samozrejme aj max.rozmery partu boli ine.Tento tyzden zas je vsetko v poriadku.Uz neverim ani jednemu plechu, ktory rozvinie INV. Vsetko este opticky alebo rucne prepocitam.A tu hmotnost uz by mohol Autodesk konecne zaradit do volitelnych vlastnosti.

Rumisch
11.03.2005, 13:51
to Slade, v Nemecku je dost rozsireny Inventor.Pozri si stranky www.cad.de Najdes tam tiez dost vela odpovedi, ale v podstate tam bojuju stym co mi, akurat je tam dost vela otazok na plosny modelar a plechovu kartu .

EuroTec
11.03.2005, 14:29
Jsme opět u toho materiálu. V tématu o Max rozměrech jsem byl s materiálem verzus MechSoft tvrdě odpálkován, že to lze atd. Toto vede k tomu, že nakonec máte patnáct uživatelských proměnných, které řeší materiál. Tyto ale mají pramálo společného s pravými fyzikálnímy vlastnostmy modelu. Nabylo by opravdu lepší tlačit Autodesk k ktomu, aby to překopal?
Myslým, že by opravdu bylo lepší tahat fyzikální vlastnosti pro každý model z nějaké externí databáze (tabulky) - jedna řádka např mat 11 373 by mohla být jako implicitní - mohla by obsahovat i porovnání zahraničních norem.
Je to jen můj názor na věc, ale myslím, že by to bylo podstatně srozumitelnější.

Ľubomír Pápay
11.03.2005, 15:03
Tie šikmé rozviny sa pár krát podarili aj mne...Ale myslím že to nebola chyba inventoru ale moja...

Ľubomír Pápay
11.03.2005, 15:06
Ešte ku tomi iProperty Collectionu. Ten naozaj nie je spoľahlivý, čo sa týka rozvinu plechu. V 95% mi to nekorešponduje so skutočnosťou. takže sa na to tak isto, nespolieham.
 

Ľubomír Pápay
11.03.2005, 15:07
Sorry, chyba. Nie v 95% ale v 5% ! 

Vladimír Michl
11.03.2005, 16:02
[QUOTE=Slade]pane Michl nikde zatím co jsem se bavil a sbíral informace venku tak když řeknu inventor tak koukaj jak puci je nebo není rozšířen v SRN??[/QUOTE]
Ale ano, je tam rozšířen zhruba stejně jako u nás (tedy nejprodávanější 3D MCAD za poslední 4 roky). Narozdíl od DWG=AutoCAD si však málokdo dovede spojit datové formáty Inventorem produkované s názvem programu Inventor. STEP je ale pro předání dat rozumný formát (ne však již pro ty analýzy na TPV).
Hmotnost sestavy lze do razítka dostat celkem snadno (viz Tipy), s těmi děrami a technologiemi to je složitější, ale šlo by to naprogramovat.

Rumisch
12.03.2005, 12:44
to som si aj ja myslel,ze som to  nakreslil ledabolo.Tak som si nakreslil par plechov a rozvinul.Robil to iste.Tento tyzden je tu uz zas ok.