Zobrazit plnou verzi příspěvku: Design Accelerator - Standard Parts

Ľubomír Pápay
25.10.2004, 16:59
Tak som si stiahol ten Design Accelerator. Doteraz som s Mechsoftom nerobil. Vyzera to ze to celkom uzitocny nastroj. Ale mam niekolko otazok. (myslim ze este ich bude...:-)
Je ADA schpny pouzivat uz v minulosti vygenerovane Standard Parts - napr. skrutky, matice, podlozky tak, aby ich dokazal pouzit v skrutkovom spoji? - Asi nie co? To by som chcel asi vela...
Je teda mozne niekde nadefinovat vlastnosti ADA-om generovanych Standard Parts podla vlastneho zelania? (Mam na mysli konkretny material skrutky, jej povrchovu upravu...)
 

Vladimír Michl
25.10.2004, 20:13
Funkce drag-n-drop knihovny "inteligentních součástí" Mechsoftu zatím nejsou součástí IDA. Budou ale v Inventoru 10.

EuroTec
26.10.2004, 11:35
Jak to bude s námi, kteří Mechsoft už nějakou dobu používáme. Bude plný Mechsoft pro devítku? Nerad bych instaloval devítku bez něho a přišel tak o inteligenci součástek (stahovat ca 150 mega se mi také s mím zastaralým internetem nechce).

Vladimír Michl
26.10.2004, 13:06
Původní MechSoft už pro Inventor 9 nebude. Původně sice šly informace o zpřístupnění patche, který by Mechsoft pro AI8 zprovoznil i v AI9, ale místo tohoto patche byl všem uživatelům Inventoru 9 se subscription nyní dán k dispozici bonus - preview verze Inventor Design Acceleratoru.
Doporučuji podívat se na funkce Inventoru 9, na stávající funkce Design Acceleratoru (IDA), a pokud by vám nějaká Mechsoft funkčnost podstatně chyběla, pak asi vyčkat až na plný IDA, který bude součástí Inventoru 10 (bude v první polovině roku 2005).
(jinak oněch 150MB můžeme na vyžádání subscription uživatelů zaslat i na CD)

Ľubomír Pápay
28.10.2004, 08:59
Skúšam v IDA automatický skrutkový spoj. Javí sa to celkom dobré. Ale. Pri výpočte spoja Vám umožní zadať aj materiál skrutky aj spojovaných súčiastok. Čo je úplne v poriadku. Ak ale výsledok Vášho snaženia vložíte do zostavy, tam sa skrutka tvári že je vyrobená s materiálu Steel Mild, napriek tomu že ste pri výpočte zadali trebárs 17 246. A to mi dosť vadí. (Ak výpočet skrutky nerobíte, ale ju rovno vyberiete, tak Vám IDA možnosť vybrať materiál vôbec neponúke)
Dúfam že plnohodnotný Mechsoft (lepšie povedané IDA) to do bude mať ošetrené. Alebo dúfam márne?...

Mrázek
01.11.2004, 07:43
Bojím se, že doufáte marně. V dřívějších verzích bylo vše z defaultního materiálu (měrná hmotnost 1). Psal jsem to vývojářům (určitě nejen já), výsledkem je, že už se to alespoň vkládá jako ocelový part (většinou člověk pracuje s ocelovým spojovacím materiálem a alespoň ve výpočtu hmotnosti sestavy to funguje správně).
 Ale také mi vadí, že se nectí navolený materiál - a to nejen v atributech, ale třeba i ve vizuální reprezentaci (např. ocel x mosaz). Je to jedna z drobností, které asi nejsou pro vývojáře natolik prioritní, aby se tím zabývali.

Ľubomír Pápay
02.11.2004, 10:20
Že by to bolo technicky až tak náročné že tomu nechcú venovať viac pozornosti? Nezdá sa mi. A naviac ma zaráža že to bude tak aj naďalej napriek tomu že ľudia z Děčína vedia nielen programovat ale rozumeju aj strojarine a konštruovaniu. (Čo nebýva vždy pravidlom...)

Otasek
16.11.2004, 20:49
Neměl jsem ještě čas vyzkoušet, ale funkují v tomhletom udělátoru BOMy? když už je takovou dobu používají. V knihovně norm.dílů v 8čce nějak nejsou, ani jsem nepřišel jak je tam dostat

Martin Madaj
17.11.2004, 00:49
Jestli si pod názvem BOM představujete to samé co já, tak ty se používaly i v předchozích verzích MechSoftu a fungují i v Design Acceleratoru.
Podívejte se např. do "DESIGN ACCELERATOR - OPTIONS - OPTIONS - BOM"